Газета по-надвірнянськи
 

Нова політична сила гуртує свої ряди

13 березня 2020, 12:01 | Рубрика: Суспільство Версія для друку Версія для друку 111 переглядів

Минулого тижня у Надвірній для громадськості району представили нову політичну партію Всеукраїнське об`єднання «Платформа громад». Ця партія зареєстрована у Міністерстві юстиції України у листопаді 2019 року. Зараз відбуваються організаційні зустрічі-представлення у районах нашої області.

Платформа-громад

– Основна мета і завдання партії – активна участь у місцевих радах у жовтні цього року, – розповідає один із співзасновників ВО «Платформа громад» Ігор Пасічняк. – Її основними є чотири принципи – вільна людина, заможна родина, сильна громада, соборна Україна.

  • На зустрічі прозвучала важлива теза-пересторога – ціна питання на виборах у жовтні 2020 року надзвичайно велика, висока і відповідальна. Тому уже зараз треба думати підбирати тих людей, яких можна привести до влади в об`єднаних територіальних громадах, районних та обласних радах, виконавчі комітети яких виконуватимуть роль виконавчої влади на зміну поки що чинним районним та обласним держадміністраціям.

Якщо дещо ширше тлумачити згадані основні принципи партії, то вони поєднують турботу про здоров`я й освіту людини, інвестиції у розвиток галузей охорони здоров`я й освіти, вільне підприємництво, оновлену пенсійну, соціальну й екологічну політику, спрямовану на покращення життєвого рівня кожної людини. Завдяки відстоюванню української ідентичності і національної держави – як головних факторів єдності країни – зростатиме авторитет держави для її громадян, а також і на міжнародному рівні.

Державна українська мова виступатиме ключовим моментом української ідентичності. У центрі також завдання державної єдності і національної безпеки. Культура має вирізняти нашу націю серед інших. І в цьому плані треба починати у дусі християнської ідеї – від родини, дитсадка і до школи.

Релігійний аспект також важливий, хоч і є право свободи віросповідання. Нова політична сила виступає за Українську церкву Київської традиції і віддає пріоритет Православній Церкві України й Українській греко-католицькій церкві. Разом будуємо Українську державу – така спільна справа держави і церкви.

Членство у НАТО і в Європейському Союзі – такі пріоритети у галузі оборони й національної безпеки. А ще наголошувалося на зустрічі, що «Платформа громад» в умовах завершального етапу децентралізаційної реформи веде і вестиме переговори щодо об`єднання з різними політичними силами. Однак конкретизовано, що тільки з тими, з котрими перебувають «по один бік барикад», тобто з тими, з якими поєднані ідеями Революції Гідності.

Потрібна докорінна зміна моделі управління місцевого самоврядування, тобто розрахунок має бути на сильну довіру виборців до депутатів і лідерів новообраних об`єднаних територіальних громад. При цьому кожний керівник – від старости до голови обласної ради – у своїй діяльності залежатиме від думки й оцінки членів громади. До влади мають прийти люди – професійні, патріотичні і порядні. На цьому наголосив професор, доктор наук Дмитро Дзвінчук.

Нова політична сила, осередки якої діють уже у 16-ти областях України, не пропагує гасла, а виступає за конкретні дії. Через сильну і спроможну громаду – до сильної України. У цьому переконує досвід країн Балтії та Західної Європи. Без дієвого самоврядування не зможемо побудувати сильну державу. А для цього у партійні ряди запрошуємо активних, професійних, усіх, кому хочеться змінювати і творити міцну державу Україну – такі основні тези виступу координатора «Платформи громад» в Івано-Франківській області Богдана Кобилянського. Про перші здобутки новоутворених ОТГ розповіли їх керівники – голова Асоціації голів ОТГ Прикарпаття Ігор Дувірак (Печеніжинська ОТГ) та учасник АТО Володимир Лужанський (Загвіздянська ОТГ).

На думку відомого підприємця у Надвірнянщині, депутата обласної ради Юрія Голінея, у політикумі зараз має відбуватися віддзеркалення децентралізації, тобто з низу до верху, від громади до обласної ради має починатися вибір активних, дієздатних депутатів і голів, усіх, кому небайдужа доля громади, а заодно й України. Сподіваюсь, що у Надвірнянщині знайдеться чимало небайдужих краян, які сядуть за стіл переговорів для об`єднання зусиль на місцевих цьогорічних виборах та для відстоювання інтересів місцевого самоврядування, наголосив Юрій Голіней.

«Демократи мають згуртуватися на нинішньому етапі відстоювання інтересів Української держави, щоб не повторити помилок столітньої давності. І на першому місці нинішнього українського державотворення мають стояти питання сучасного війська й оборони», зауважив краєзнавець Ігор Андруняк.

Зустріч переконала, що «Платформа громад» не є партією одного лідера, а політичною силою лідерів, які через дієве місцеве самоврядування та якісні зміни на місцях прагнуть забезпечити сильні і спроможні громади. А значить, і сильну спроможну сучасну європейську цивілізовану Українську державу. Об`єднуватися треба, бо самостійно національно-патріотичні партії не зможуть здолати 5-відсотковий бар`єр, та й виборча застава у нашій області сягає майже 2 млн. грн. Тому треба об`єднувати і координувати свої дії та виставляти і підтримувати таких реальних кандидатів, які зможуть здобути перемогу.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!