Газета по-надвірнянськи
 

Про виплату лікарняних коштів

20 березня 2020, 12:02 | Рубрика: Акцент, Соціальне Версія для друку Версія для друку 10,768 переглядів

Надвірнянське відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Івано-Франківській області інформує страхувальників Надвірнянського району та м. Яремче.

У випадках встановлення лікарем закладу охорони здоров’я тимчасової непрацездатності, зокрема, при виявленні симптомів гострого респіраторного захворювання, підозрі на COVID-2019, Фонд соціального страхування України профінансує надання допомоги по тимчасовій втраті працездатності, яка компенсує застрахованій особі втрачений за час лікування заробіток.

Розмір виплат за лікарняними залежить від тривалості страхового стажу та визначається, виходячи із середньоденної заробітної плати працівника. Цей вид матеріального забезпечення виплачує Фонд, починаючи з шостого дня тимчасової непрацездатності й до моменту одужання або встановлення медико-соціальною експертною комісією (МСЕК) інвалідності ( перші п’ять днів фінансуються за рахунок коштів роботодавця).

У разі хвороби дитини до 14 років для особи, яка доглядатиме за нею вдома або в умовах стаціонару, Фонд компенсує втрачений за цей час заробіток, починаючи з першого дня догляду. Водночас звертаємо увагу, що законодавством не передбачено надання Фондом допомоги по догляду за дітьми, які не є хворими та знаходяться вдома з причин встановленого карантину.

Тетяна НИКОЛАЙЧУК,

начальник відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування

України в Івано-Франківській області.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!