Газета по-надвірнянськи
 

Слово Боже і заповідь любові до ближнього діють навіть під час епідемії

13 березня 2020, 12:11 | Рубрика: Акцент, Духовність, Здоров`я Версія для друку Версія для друку 38 переглядів

Предстоятель Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав Шевчук 11 березня ц. р. пояснив, що УГКЦ виконуватиме розпорядження державної та місцевої влади і санітарних служб. Водночас він просить усіх громадян відповідально ставитися до заходів безпеки, зберігаючи при цьому абсолютний спокій.

«Ми зобов`язані дотримуватися всіх правил, які випливають з певних розпоряджень органів державної влади. Крім цього, заохочуємо людей похилого віку і батьків із малими дітьми залишатися вдома, адже вони перебувають у зоні найбільшого ризику.

У цей час Великого посту дотримуймося домашнього молитовного правила. Можна користати із трансляцій Богослужінь за посередництвом сучасних засобів комунікації. Заохочуємо священників відповідати на прохання вірним та уділяти їм Таїнства Сповіді та Причастя вдома, особливо коли йдеться про хворих осіб», – зазначив Глава УГКЦ.

Що стосується участі у Богослужіннях, Блаженніший Святослав, передусім, заохочує всіх дотримуватися правил особистої гігієни в храмах. У цей період може бути оправданим не торкатися і не цілувати ікону. Крім цього, «вимагаємо у наших церквах посилити заходи протиепідемічної безпеки, щоби наші храми були завжди чистим і безпечним місцем для особистої та спільної молитви».

«Ми закликаємо до посиленої молитви, насамперед, за здоров`я. Ця молитва лунає постійно, але тепер нехай вона буде посиленою. Молімося за здоров`я усіх, зокрема, старших і дітей – тих, хто найслабший між нами. Особливо молімося за тих, які уражені коронавірусом», – попросив Блаженніший Святослав.

Він також застерігає від будь-якої стигматизації або якого негативного ставлення до уражених вірусом COVID-19 чи тих, хто перебуває під підозрою щодо цієї недуги. «Ніхто навмисно сам не хоче бути хворим на цю недугу. Людина може навіть не знати, що вона є хворою. Не потрібно ставитися з упередженням до свого ближнього. Бо Слово Боже і заповідь любові до ближнього діють навіть під час епідемії», – стверджує Глава УГКЦ.

На думку Блаженнішого Святослава, кожному, хто почувається хворим або знає, що був у приміщенні чи в контакті з особою, яка має ознаки цієї хвороби, варто самоізолюватися, не виходячи з дому.

Блаженніший Святослав укотре закликав вірних Церкви молитися за працівників охорони здоров`я, які найбільше ризикують своїм життям заради безпеки і здоров`я українського суспільства, а владу просить бути особливо відповідальною. «Від влади очікуємо розуміння до людей, а всі громадяни, – висловлює сподівання Глава УГКЦ, – повинні відчувати сьогодні особливу відповідальність за здоров`я своє і ближнього», повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Комюніке Священного та Великого Синоду Вселенського патріархату щодо пандемії (COVID-19)

Священний і Великий Синод Вселенського патріархату, скликаний 11 березня ц. р. під головуванням Його Всесвятості Вселенського патріарха Варфоломія серед інших питань ретельно обговорив події, пов`язані з пандемією щодо вірусу COVID-19 і з почуттям пастирської відповідальності вказує на наступне:

  • 1. З огляду на серйозність ситуації рекомендується розсудливість, терпіння та уникнення паніки.
  • 2. Церква має і продовжує поважати медичну науку. Таким чином, Церква рекомендує всім вірним дотримуватися офіційних директив Всесвітньої організації охорони здоров`я та відповідних вимог і нормативно-правових актів, виданих цивільними органами відповідних країн.
  • 3. Вселенський патріархат висловлює подяку всім, хто самовіддано працює в усіх сферах охорони здоров`я, медичної науки, сестринської допомоги і спостережень із тим, щоб протистояти цій новій пандемії та лікувати її.
  • 4. Константинопольська Церква-Матір емпірично знає, що з його двотисячного існування Святе Причастя є «протиотрутою до смертності», і залишається непохитною у своєму православному вченні щодо Святої Євхаристії.
  • 5. Само собою зрозумілим вважається, що віра у Бога, як трансцендентність, а не як скасування людського розуму, разом із молитвою посилюють духовну битву кожного християнина. Тому Константинопольська Церква-Матір закликає своїх духовних дітей у всьому світі активізувати свої прохання, щоб, зміцнившись і просвітлившись Богом, ця сучасна скорбота була подолана, інформує сайт «Київське православ`я».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!