Газета по-надвірнянськи
 

У Надвірній облаштують електроавтозаправку

13 березня 2020, 12:17 | Рубрика: Акцент, У міській раді Версія для друку Версія для друку 43 переглядів

У вівторок, 3 березня, під орудою в. о. Надвірнянського міського голови Тараса Пекарського відбулась нарада щодо реалізації у Надвірній проекту «Транскордонна зелена транспортна мережа – ключове рішення для доступності та сталої мобільності» у рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020».

Участь в обговоренні питання взяли керівництво Надвірнянської міської ради, управління інвестиційної політики виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, КП «Надвірнакомунсервіс», філії АТ «Прикарпаттяобленерго», представники ГО «Тепле місто» та ТОВ «Вольт Актив».

Головним подавачем проекту є Івано-Франківська міська рада у партнерстві з ГО «Благодійний фонд «Тепле місто» (Україна), м. Бая-Маре (Румунія), м. Ньїредьгаза (Угорщина), м. Міхаловце (Словаччина), а також містами Надвірна, Ужгород, Мукачево, Снятин, Яремче, Коломия та Долина.

Загальна мета проекту – впровадження системних рішень у розробці екологічно чистих транспортних систем із низьким рівнем викидів та шуму, заохочення жителів до активного користування електричними автомобілями. Він передбачає придбання та встановлення 19 зарядних станцій (11 з яких на території України), за допомогою яких на електромобілях можна буде безперешкодно подолати відстань у 1200 км між містами. Усі електрозаправки підключать до світової безкоштовної он-лайн мережі електрозаправок.

На Західній Україні проект об’єднає 7 міст, в яких мають встановити 11 електрозаправок. Одну таку електрозаправку облаштують у Надвірній. На нараді власне й обговорили всі технічні питання проведення необхідних робіт.

В Івано-Франківську планують облаштувати заправки вже цього місяця, а в Надвірній – у квітні-травні цьогоріч. Протягом року в рамках впровадження проекту «Транскордонна зелена транспортна мережа» відбудуться промоційні заходи, форуми та міжнародний пробіг (у чотирьох країнах) на електрокарах, який завершиться в Івано-Франківську маштабним форумом сталої електромобільності, повідомляє сайт міської ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!