- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Коронавірус наступає поступово, але ми не здаємося

Posted By Модератор On 10.04.2020 @ 12:44 In Здоров`я,Медицина,Ситуація | No Comments

За станом на 7 квітня ц. р. на теренах нашого району зафіксовано 32 недужих на COVID-19, підтверджених ПЛР-тестом; у 38-ми жителів району результати ПЛР-тестів – негативний, поінформував директор КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня» Сергій Ємельянчук.

У центральній районній лікарні на лікуванні – 108 хворих із пневмонією; шестеро важких – у реанімації. Крім інфекційного відділення недужих розмістили у терапевтичному, неврологічному та кардіологічному відділах, які також переобладнали як інфекційні. Водночас переформатували роботу поліклініки, про що часопис «Н. В.» повідомляв у попередніх числах. Пацієнти у цих відділеннях також потребують кисневої підтримки (і без апаратів штучної вентиляції легень). Тому кисень подають і туди, зазначив Сергій Ємельянчук та наголосив, що вчора, у четвер, спеціалісти взялися монтувати стандартну систему подачі кисню.

За словами керівника ЦРЛ, засоби захисту індивідуального захисту (ЗІЗ) намагаються збирати на кожну зміну. Їх запас – на 2-3 дні; немає забезпеченості до завершення карантину (за станом на час підготовки цього матеріалу до друку – до 24 квітня).

Актуальною залишається і проблема нестачі донорської крові. Спостерігається відтік кадрів. За станом на 7 квітня благодійний рахунок ЦРЛ склав 182 тис. грн.

Очільниця Надвірнянської міськрайонної філії ДУ «Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України» Оксана Жеревчук, інформуючи про проведення дезінфекційних заходів у Надвірнянщині, зазначила: – Отримавши повідомлення про захворювання коронавірусною інфекцією, наші спеціалісти виявляють контактних по дому. Рекомендуємо їм перебувати у самоізоляції 14 днів і при перших симптомах захворювання звертатися до свого сімейного лікаря, який, у свою чергу, скоригує подальші дії: направить на лікування чи дасть рекомендації.

Водночас виявляємо контактних за місцем роботи і також рекомендуємо таких працівників відправити в самоізоляцію на два тижні.

Загалом контактних є дуже багато. Бо, приміром, кожна людина має родичів. А якщо хворий ще працював на роботі, то коло контактних осіб відповідно збільшується.

Дотримання самоізоляції контактних осіб контролюють сімейні лікарі та працівники поліції. Зокрема, правоохоронці об`їжджають патрульною автомашиною і стежать, чи людина в самоізоляції. Скажімо, помахала рукою через вікно – значить вона самоізолювалася. Також контактних осіб обдзвонюють сімейні лікарі, цікавлячись станом їхнього здоров`я. Водночас ми передаємо сімейним лікарям та правоохоронцям і списки (їх присилають нам з області) тих краян, які повернулися із-за кордону. Як відомо, їм також рекомендують 14-денну самоізоляцію.

Цьоготижневого понеділка фахівцям Надвірнянської філії лабораторного центру передали з райдержадміністрації шість костюмів (комбінезонів) спецзахисту. Не вистачає респіраторів, уточнила Оксана Жеревчук і наголосила, що всім решта (рукавички, дезсередники) забезпечені, бо, скажімо, костюми перуть, а ось маски одноразового використання. Тому їх і бракує, а найоптимальніший варіант – це, звісно, респіратори, що вкрай необхідні дезінфекторам, які у вогнищах інфекції працюють із хлорвмісними препаратами тощо. Оксана Жеревчук додала, що проблема нестачі засобів індивідуального захисту досить відчутна і за кордоном. Крім того, профілактичну дезінфекцію проводили в поліції та рятувальників, які беруть участь у ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації, пов`язаної з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19.

Для подолання коронавірусної інфекції та пом`якшення її «удару» медики району задіяли всі можливі і наявні ресурси.

За станом на 7 квітня 2020 р. отримано 76 результатів, із них: 32 – позитивних (м. Надвірна – 21, с. Битків – 2, с. Зелена – 2, с. Білі Ослави -1, с. Заріччя – 1, с. Верхній Майдан – 1, смт. Делятин – 1, с. Тисменичани – 1, с. Гаврилівка – 1, с. Гвізд – 1), 44 – негативних та 83 проби знаходяться на дослідженні.

Боротьба з пандемічним COVID-19 триває. Бережімо один одного і залишаймося впевненими, що все незабаром мине.

Будьте дужі!

Наш кор.


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2020/04/koronavirus-nastupaje-postupovo-ale-my-ne-zdajemosya/

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.