Газета по-надвірнянськи
 

Захисні маски шиють у Білих Ославах

10 квітня 2020, 12:42 | Рубрика: Благодійність, Ситуація Версія для друку Версія для друку 1,733 переглядів

У великому гірському селі Білі Ослави з перших днів запровадження карантину по боротьбі із коронавірусом налагодили домашні тимчасові міні-цехи пошиття захисних масок.

Білоославці уже самотужки зі своїх підручних матеріалів за зразком майстер-класу у соцмережах виготовили майже 6 тисяч захисних масок.

Майже дві тисячі білосніжних і різнокольорових масок сільські волонтери безкоштовно розвезли по всіх крамницях, адмінбудинку сільської ради, лікарської амбулаторії, аптеки, церковних храмах рідного села. По кілька сотень захисних масок горяни віддали у Надвірнянську центральну районну лікарню, Делятинську міську лікарню, Делятинський психо-неврологічний диспансер, військове містечко у Делятині.

Першими у нашому селі до важливої справи долучилися члени церковної громади Адвентистів сьомого Дня (АСД, пресвітер Степан Бойко) і вже пошили чотири тисячі захисних масок. Свою роботу не припиняють і готові на відгук за номером мобільного телефону – 096-052-42-07, безкоштовно віддати потрібну кількість захисних масок для соціально малозахищених людей нашого краю.

Відразу добру ініціативу своїх односельців підтримав сільський голова Микола Щербюк, пожертвувавши 2500 грн. особисто на купівлю тканини, до нього доєднався і небайдужий до поширюючої епідемії Василь Гуменюк з долішнього кутка села, який також дав гроші для придбання тканини.

Наш сільський депутат Василь Лейбюк, недавній випускник Івано Франківської духовної семінарії УПЦ КП та філософського факультету Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, разом з односельчанами Марією Брус, Тетяною Кравець, Іриною Кісельовою, Марією Ципин, Наталією Левицькою, Галиною Крантовою, Мар`яною Вацик, Марією Поварчук та Василем Дідиком за свої кошти пошив 1720 захисних масок, які віддав для потреб жителів села і району.

Керівники гуртків Надвірнянського районного центру дитячої творчості та національно-патріотичного виховання молоді, що працює при Білоославській ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Марійки Підгірянки, Анастасія Левицька, Марія Ямпольська, Марія Боднарук, Оксана Чуревич і Світлана Лейбюк передали майже сотню масок у відділ освіти Надвірнянської РДА.

До пошиття захисних масок також причетний багатолітній професійний майстер кравецької справи 75-літній Василь Прокопович Дідик разом зі своїм сином Василем. У ці тривожні дні вони безвідмовно виконували індивідуальні замовлення своїх рідних і сусідів. У розмові з автором цих слів згаданий газдовитий чоловік нашого села зізнався: «На своєму віку мені довелося багато шити нових і латати старих кравецьких виробів, а от шити захисні маски в пору світової вірусної епідемії довелося вперше. Та щоб і в останнє».

Василь ЛЕВИЦЬКИЙ,

член НСЖУ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!