Газета по-надвірнянськи
 

2020-й – рік медсестринства в Україні

15 травня 2020, 13:31 | Рубрика: Медицина, Тема дня Версія для друку Версія для друку 2,258 переглядів

сестри-2

З нагоди відзначення Всесвітнього Дня медичної сестри 12 травня нагадуємо, що Генеральна асамблея охорони здоров’я прийняла рішення оголосити 2020-й Міжнародним роком працівників сестринських та акушерських служб. Україна підтримала ініціативу ВООЗ. У зв’язку з цим Міністерство охорони здоров’я України оголосило 2020-й Роком медсестринства в Україні.

  • Майже 80% обов’язків у медичному закладі лежать на плечах медичних сестер. Вони не бояться ані інфікування та травмування, ані безсонних ночей. Вони – милосердні до болі і страждання пацієнтів. Головне в їхній роботі – можливість і бажання щодня допомагати людям одужувати. Вони присвячують свої життя допомозі матерям і дітям, здійснюють життєво важливі щеплення, допомагають лікарям, надають невідкладну медичну допомогу, виконують великий спектр маніпуляцій та процедур, дають медичні рекомендації, доглядають за літніми людьми.

Дуже часто для віддалених гірських населених пунктів вони є першим та єдиним джерелом медичної допомоги. А ще – медичні сестри постійно вчаться, бо цього вимагають нові технології.

мед

(Фото 1) медичні сестри відділення загальної практики сімейної медицини № 1 (педіатричне) та (фото 2) медичні сестри відділення загальної практики сімейної медицини № 2 (терапевтичне) КП «Надвірнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги» Надвірнянської районної ради.

Сьогодні відбуваються значні зміни в охороні здоров’я. У світлі реформи змінюється і роль медичної сестри у лікувальному процесі, зростає її значимість та авторитет. Адже левова частка медпрацівників в усьому світі – це саме представники медсестринської професії. І саме вони є головним провідником між пацієнтом та лікарем, саме вони проводять з хворими найбільше часу і краще розуміють потреби пацієнтів.

Сьогодення вдосконалює взаємодію у тандемі «лікар-медсестра». Медсестра є головним помічником лікаря і має взяти на себе процес первинного прийому пацієнта: збирати інформацію про хворого та його скарги, вимірювати пульс, тиск, температуру, проводити інші маніпуляції. Лікар долучатиметься до процесу лікування, вже маючи всю необхідну первинну інформацію. Це зекономить час лікаря і дасть змогу медичній практиці («лікар-медсестра») прийняти більшу кількість пацієнтів. А це, у свою чергу, безпосередньо впливатиме на оплату праці тандему.

Медсестра, яка вільно володіє сучасними медичними практиками та має гарні комунікативні навички, може взяти на себе більше повноважень та відповідальності. Це вивільнить час лікаря для ефективнішої та якіснішої роботи із пацієнтом.

Це все про наших медичних сестер! Трохи більше року роботи у нових умовах із новими викликами і все змінюється. Це вони оволоділи комп’ютерною технікою та телекомунікаційними засобами, діагностичним обладнанням і це ще не все…

Зміни тривають, працюємо над розширенням клієнтського сервісу, що є досить важливим у роботі з пацієнтами як дорослими, так і зовсім малими.

Дорогі медичні сестри Надвірнянщини!

Сердечно вітаємо Вас із професійним святом – Всесвітнім Днем медичної сестри! Це свято не просто виділено окремо від Дня медичного працівника, воно вказує на значимість професії. Ви належите до тих людей, які за покликом душі і щирого серця обрали своєю професію служіння людям. Ваші слова підтримки та турбота про хворих гоять рани, дарують радість життя, вселяють віру у зцілення, рятують поранених на війні. Навзаєм Вам дарують свою любов і шану, повагу та безмежну вдячність за врятоване життя і повернуте здоров’я.

Нехай Ваша доброта, чуйність і турбота повертається до Вас у подвійному обсязі, тішить Вас приємними моментами, словами та посмішками людей, яких Ви робите міцнішими і щасливішими! Хай Бог сторицею віддячить Вам за важку, але таку потрібну у всьому світі жертовну працю. У цей складний для нашої країни час зичимо Вам та Вашим рідним витримки і розуміння, всім мирного неба над головою, міцного здоров’я, родинного затишку і безмежного щастя!

Голова Надвірнянської районної ради

Іван ГУРМАК.

Голова Надвірнянської районної державної адміністрації

Володимир ПАСЬКО.

В. о. Надвірнянського міського голови

Тарас ПЕКАРСЬКИЙ.

Керівництво КП «Надвірнянський некомерційний

центр первинної медичної допомоги».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!