Газета по-надвірнянськи
 

34-а Чорнобильська весна: сумна, кризова, без права на забуття

1 травня 2020, 20:47 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 122 переглядів

Рік за роком відділяють нас від трагічної катастрофи на Чорнобильській АЕС, яка назавжди повинна стати висновком для всього людства.

У двобій із невидимим ворогом стали тоді мужні, рішучі та здатні на самопожертву люди, у т. ч. наші краяни. Кожна мить перебування на місці аварії коштувала їм найдорожчого – життя, здоров`я, але вони стійко працювали у зоні радіаційного лиха, щоб якнайшвидше ліквідувати наслідки Чорнобильської трагедії.

Життя триває. Людство нині протистоїть новому виклику. Але ми не можемо забути Героїв Чорнобиля, які мужньо подолали найбільшу техногенну катастрофу ХХ століття. Вони врятували нас, вони врятували планету. На жаль, більшість із них уже у кращих світах. Щорічно жителі краю засвідчують їм вічну пам`ять та низький уклін.

У Надвірній на знак пошанівку встановили пам`ятний знак, біля якого відправляють панахиду за загиблими ліквідаторами та вшановують живих.

Цьогоріч карантин вніс корективи. Як сумно констатував голова громадської районної організації «Союз Чорнобиль» Роман Бенюк, 26 квітня з відомих обмежувальних причин він тільки із побратимом Василем Михасюком помолилися біля пам`ятного знаку і запалили поминальні лампадки. Поділився з нами тривогами щодо недавньої маштабної пожежі у Чорнобильській зоні і сподіваннями, що про чорнобильців-ліквідаторів держава не забуватиме. Цьогоріч їм не надали одноразових допомог із нагоди 34-ї річниці аварії на ЧАЕС, зменшені пільги. Але не тільки фінансової підтримки потребують, зізнається Роман Бенюк. Іноді значно важливіша моральна. На одному із телеканалів у біжучій стрічці прочитав «вічна пам`ять героям-ліквідаторам». Хотілося б, щоб пам`ятали і про живих, зауважив наш співрозмовник.

Тому не забуваймо тих, котрі без вагань і роздумів по тривозі боронили людей від некерованого смертоносного лиха.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!