Газета по-надвірнянськи
 

Майже 103 мільйони – внесок до місцевих скарбниць платників Надвірнянщини

26 травня 2020, 09:33 | Рубрика: Інформує ГУ ДПС в Івано-Франківській області Версія для друку Версія для друку 213 переглядів

Саме таку суму податкових надходжень отримали місцеві громади району за січень – квітень 2020 року.

Як завжди, лідируючі позиції у формуванні бюджетів належать податку на доходи фізичних осіб – 66,5 % від надходжень до місцевих бюджетів. За січень-квітень поточного року до бюджету надійшло 68,5 мільйона гривень зазначеного податку, що на 1,7 мільйона гривень перевищило минулорічний показник.

Друге місце в наповненні місцевої казни зайняв земельний податок. Цього року вже надійшло майже 12,5 мільйони гривень податку, що складає 12,1 % від надходжень до місцевих бюджетів.

Третя сходинка у наповненні місцевих бюджетів району належить платникам єдиного податку, які у січні-квітні перерахували до бюджету 10,6 мільйонів гривень, або 10,3 % від надходжень до місцевих бюджетів.

Майже 285 мільйонів гривень – внесок до бюджету платників податків Надвірнянщини

За січень-квітень 2020 року від платників Надвірнянщини до зведеного бюджету країни надійшло майже 285 млн гривень.

Основну частку, майже 63,9 % від загального збору зведеного бюджету займають надходження до державного бюджету. У січні-квітні до державного бюджету сплачено 182 мільйони гривень.

До місцевих бюджетів з початку року бізнес спрямував майже 103 млн гривень.

Протягом січня-квітня 2020 року основні бюджетоформуючи податки та збори до бюджетів:

- рентна плата за користування надрами – 143 млн гривень;

- податок на доходи фізичних осіб – 91,7 млн гривень;

- податок на додану вартість – 12 млн гривень;

- земельний податок – 12,5 млн гривень;

- єдиний податок – 10,6 млн гривень.

Керівництво Надвірнянськогого управління висловлює вдячність платникам податків, які сумлінно сплачують податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом та закликає всіх платників до своєчасного та в повному обсязі виконання своїх зобов’язань по сплаті податків і зборів, адже ці кошти йдуть на реалізацію соціально важливих проектів та економічний розвиток країни.

 

Надвірнянські платники на соціальні потреби спрямували майже 90 млн гривень

За січень-квітень 2020 року платниками Надвірнянщини 89,6 мільйонів гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Єдиний внесок є основним джерелом наповнення фондів соціального страхування, за рахунок яких фінансуються державні соціальні програми, здійснюються виплати громадянам пенсій, лікарняних, допомоги по безробіттю тощо. Тому, вкотре закликаємо працедавців регіону сумлінно ставитись до виконання своїх конституційних обов’язків – дотримуватись законодавства про працю, своєчасно та в повному обсязі забезпечувати нарахування та виплату заробітної плати та сплату єдиного внеску.

Нагадуємо, що 18.03.2020 набрав чинності Закон України від 17 березня 2020 року № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби (COVID-19)» (далі Закон №533), яким, зокрема, внесено зміни до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464), а саме:

Фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та члени фермерського господарства тимчасово звільняються від нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) в частині сум, що підлягають нарахуванню, обчисленню та сплаті такими особами за періоди з 01 березня по 31 березня та з 01 квітня по 30 квітня 2020 року за себе.

Якщо платник уже здійснив оплату внесків за березень та квітень 2020 року, до набрання чинності Законом № 533, такі суми зараховуватимуться податковими органами (без будь-яких заяв платників ЄСВ) у рахунок майбутніх платежів.

Для зазначеної категорії платників, які не сплачували страхові внески за періоди з 1 по 31 березня та з 1 по 30 квітня 2020 року на підставі Закону № 533, такі періоди включаються до страхового стажу та вважається, що страхові суми було сплачено у розмірі мінімального страхового внеску, визначеного законодавством для кожного з таких періодів.

Додатково зазначаємо, що роз’яснення особливостей включення до страхового стажу періодів з 1 по 31 березня та з 1 по 30 квітня 2020 року належить до компетенції Пенсійного фонду України.

Податківці Надвірнянського управління надали платникам 4602 адмінпослуги

Фахівці Центрів обслуговування платників Надвірнянського управління ГУ ДПС з початку року надали 4602 адміністративні послуги.

Найбільше платники податків району отримували такі сервіси:

– видача реєстраційного номеру облікової картки платника податків, внесення відповідних даних до паспорта громадянина України (1678 послуг);

– реєстрація книг обліку розрахункових операцій (249);

– видача відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми і джерела виплачених доходів та утриманих податків (1322);

– реєстрація платника єдиного податку (404);

– реєстрація книги обліку доходів платникам єдиного податку (283);

– надання витягу з реєстру платників єдиного податку (345);

– реєстрація розрахункових книжок (118);

– реєстрація РРО (65) та інші.

Працівники Надвірнянського управління також надають усні консультації, інформаційні послуги щодо подання звітності в електронному вигляді тощо.

 

Яремчанські роботодавці сплатили понад 38 мільйонів гривень ЄСВ

У січні-квітні 2020 року надходження єдиного соціального внеску від яремчанських платників склали 38,5 мільйони гривень. Сплата ЄСВ порівняно з аналогічним періодом минулого року збільшилася на 463 тисячі гривень.

Нагадаємо, що з 1 березня до 31 травня 2020 року тимчасово не застосовуються штрафні санкції за несвоєчасну сплату ЄСВ, за неповну або несвоєчасну сплату єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується ЄСВ (авансових платежів), а також за несвоєчасне подання звітності з ЄСВ до податкових органів. Крім того, за цей період платникам єдиного внеску не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню.

Це передбачено Законами України від 17.03.2020 р. №533-ІХ та від 30.03.2020 р. №540, повідомляє Надвірнянське управління ГУ ДПС.

 

 

 

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!