Газета по-надвірнянськи
 

Мирослава Березовська. Коли мрія стає метою

22 травня 2020, 11:05 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 93 переглядів

«Кожна людина – це окремий всесвіт, окрема планета, окремий світ сприйняття. Кожен із нас може дуже багато зробити, але не кожен хоче виходити із зони комфорту та порушувати свій особистий спокій. Кожному із нас притаманно робити добрі справи, але не кожен може знайти у собі сили це визнати. Саме ці слова допомагають рухатися уперед по життю та рухати всіх тих, котрі мені близькі по духу, саме тих, котрі хочуть змінюватися та змінювати». Так твердить учителька зарубіжної літератури та класний керівник 10-го класу Саджавського ліцею Мирослава Березовська.

Березовська Мирослава Романівна народилася 1 листопада 1989 р. у мальовничому селі Саджавка у сім`ї Романа та Галини Шкарповичів. Дитинство її промайнуло на хуторі Мельники у бабусі. 2007-го закінчила Саджавську ЗОШ І-ІІІ ст. та вступила до Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича на філологічний факультет. У 2012-му отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Магістр філологічних наук». Того ж року восени вийшла заміж за М. М. Березовського.

Із 2011 по 2013 роки працювала в Іванівецькій школі Коломийського району бібліотекарем. Із 2013-го – учитель зарубіжної літератури у Саджавській ЗОШ І-ІІІ ст. Зараз є також керівником драматичного гуртка та класним керівником 10-го класу.

Її педагогічне кредо – «Головне, щоб одночасно учень бачив, спостерігав і робив. Де є ці три речі, там є жива думка, яка загострює розум». «Кожен із учнів є особистістю і ми маємо все це добре розуміти, кожен із них є окремим світом і потрібно правильно шукати підходи до тих світів. Ми не маємо права ламати їхні мрії, думки, цілі. Ми повинні підтримувати, допомагати та рухати їх вперед», переконана педагогиня.

Мирослава Березовська разом з учнями протягом декількох років дуже багато організувала та провела різних заходів. Вони брали участь у проєктах Всеукраїнських і Міжнародних, конкурсах, форумах, благодійних та екологічних акціях, годинах толерантності й інших імпрезах. Зокрема: Міжнародний проєкт «Книга Добра», Міжнародна благодійна акція «Щедрий Вівторок», акції Всеукраїнська «Здійсни мрію» та «Допоможи святому Миколаю» від БФ «Карітас», доброчинні ярмарки. У рамках цих проєктів проводили Тижні добрих справ, допомагали у різних ситуаціях краянам, котрі цього потребували. Завдяки таким акціям і проєктам зібрали кошти на лікування Ілонки Крук із Тернопільщини та закупили продукти і засоби особистої гігієни для вихованців Коломийського дитячого будинку, купили дихальний апарат для Коломийського пологового будинку, організували подарунки для учнів перших класів «Великодні вітання», стали волонтерами БФ «Карітас» та допомогли прийти святому Миколаю до дітей-сиріт і дітей із малозабезпечених сімей. Взяли участь в акції для малят «Діти – наше майбутнє» до Дня захисту дітей, яку організувала Українська Галицька партія (УГП). Учні Мирослави Березовської допомагають прибирати до свят у церквах, а також торік організували акцію «Не сміти!» і прибрали на сільському цвинтарі, де зібрали понад 300 мішків сміття. Цьогоріч ввела свої корективи пандемія, тому все планують робити після завершення карантину. Взявши участь у благодійному концерті «Подаруй дітям свято», передали кошти для дітей-сиріт.

1

Подарунком за добрі справи стала поїздка до Львова, яку організувала та оплатила громада УГКЦ с. Саджавки. У вересні шестеро учнів мали змогу відпочити в Угорщині у рамках проекту «Книга Добра».

Школярі із задоволенням та радістю хочуть допомагати іншим! Вони запевняють: «Твори добро і все буде ОК!».

«Кожна людина може досягти успіху тільки тоді, коли її мрія стане її ціллю», – запевняє Мирослава Березовська.

На прохання «Народної Волі» Мирослава Березовська ділиться враженнями про свою діяльність.

– Всеукраїнський проєкт «Кар`єра зі школи: вибір та планування» допомагає учням самостійно задуматися над майбутньою професією й обрати фах. У рамках проєкту вже чотири роки для десятикласників проводять конкурс написання есе «Моя майбутня професія». Саджавські школярі у ньому беруть участь три роки поспіль. 2018-го виграла та увійшла до 50-ти кращих учнів України І. В. Мельник, торік виграла і також увійшла до півсотні кращих учнів України В. В. Серюга. Цього року взяли участь 10-класники Р. А. Максим`юк, Д. М. Христан, І. І. Козуб`як, Н. П. Кузьмин і всі увійшли до 60-ки кращих учнів Західної України. Фінальні результати із нетерпінням чекають уже цього місяця.

Міжнародний проєкт «Обмін педагогічним досвідом між Україною та Марокко» – базується на обміні традицій, обрядів, історії, культури, музики, літератури… даної країни. Протягом року Мирослава Романівна із своїми учнями проводить обмін через соціальні мережі. Перш за все вони стараються популяризувати традиції України, Прикарпаття та Саджавки, зокрема. Найголовніше, що цього року вперше у м. Фес прозвучала українська мова, марокканські учні спробували розмовляти нашою милозвучною мовою, співати український гімн, слухати Службу Божу та побачили Різдвяну традицію Саджавки «Драницю», відзначали всі пам`ятні дати, які святкують українці. Роботу над проєктом продовжують.

Нинішнього року для десятикласників організували та реалізували проєкт «Один день з юристом», який виграв Р. А. Максим`юк. Тому після карантину його чекає незабутній день з юристом-професіоналом Андрієм Боднарчуком в Івано-Франківську.

Взяли участь в обласному конкурсі«Битва вертепів», який проводив університет Короля Данила. Вони представили суддям та глядачам традиційну сільську коляду «Драницю», яку хлопці щороку у Різдвяну ніч приводять до незаміжніх дівчат, та чесно вибороли титул у номінації «Ексклюзив».

Проєкт «Ми – громадяни України» виграли на шкільному рівні та представлений у відділі освіти райдержадміністрації.

Десятикласники стали учасниками екологічного форуму в університеті Короля Данила (організатор – УГП). І. В. Христан виступив із доповіддю «Молоде покоління – за чисте довкілля», Р. А. Максим`юк, Н. П. Кузьмин, М. Ю. Тороус, О. Р. Грицюк, Н. Р. Михасюк, Д. М. Христан, І. І. Козуб`як, М. Ю. Кузьмин – реєстрували та допомагали видати сертифікати учасникам форуму.

Організували й провели «Ярмарок професій», де представники різних професій спробували націлити учнів на досягнення своєї мети, не боятися рухатися вперед. А також – освітню зустріч із І. Бек та О. Кушнірецькою на тему «Співпраця батьків, вчителів, учнів. Підтримка один одного».

14 лютого ц. р. учні 10-го класу із Мирославою Березовською побували на екскурсії у Верховній Раді України. Найкращі та найнезабутніші враження залишили відвідини сесійної зали парламенту. Діти із цікавістю та захопленням слухали екскурсовода.

А скільки подорожей країною: Коломия, Надвірна, Яремче, Львів, Чернівці, Івано-Франківськ, Київ, Угорщина о. Веленсе… У планах – ще багато міст нашої країни та поїздки за кордон.

Торік для вручення свідоцтв про закінчення 9-го класу Мирослава Березовська підготувала неочікуваний сюрприз для випускників. Вона зібрала відео-вітання у відомих людей України: Наталії Мосейчук (телеведуча ТСН), Нелі Шовкопляс (телеведуча «Сніданок з 1+1»), Анатолія Лютюка (один із засновників «Книги Добра»), Василя Вишиванюка (почесний консул України в Угорщині), Ірини Рабарської (голова благодійної організації «Чисті серцем»), Романа Грищука (актор, засновник і керуючий комедійним шоу «Мамахохотала»), Лізи Глінської, Соломії Кульби, Анатолія Цуперяка, Михайла Грешецького, Каріни Аванесян, Ксюші Слободської, Пави (учасники телешоу «МайстерШеф»), Марини Максимів («Баба Доцька» – теле та радіоведуча Коломийського НТК), Івана Вережака (партієць УГП та кандидат у народні депутати України), Ігоря Макарука (історик, викладач Прикарпатського національного університету), Володимира Бойцана (заступник голови Коломийської міської ради), Лариси Грицюк (директор Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ст. № 24), Оксани Севастьян (учитель фізики Харківської гімназії №44), Ірини Бек та Оксани Кушнірецької (відомі освітянки Львівщини).

А цього року до Великодніх свят невтомна навчителька задумала втілити ще одну свою ідею – об`єднати українців, котрі зараз далеко за межами рідної України. Ідея саме у тому, щоб лунали вітання наших співвітчизників із різних куточків світу в одному відеоролику. Відгукнулося двадцять п`ять людей, які записали вітання. І в День Воскресіння Господнього презентували відеоролик зі щирими словами вітань.

Щороку проводять «Години толерантності», започатковані фіналісткою кункурсу «Global Teacher Prize Ukraine, 2017» Н. Гладких. Головна мета – уміння сприймати, розуміти, підтримувати людей з особливими потребами.

Водночас поза школою Мирослава Березовська є головою Молодіжної ради Саджавки, яка почала своє існування з 12 лютого 2020-го. За такий короткий час існування Ради активісти організували та провели: екскурсію Коломийською міською радою, підготовку до відзначення Днів пам`яті Небесної Сотні, збір книг для Чернівецького дитячого будинку й одягу для дітей-сиріт, яку організував БФ «Карітас», конкурс малюнків до відзначення 206-ї річниці з Дня народження Тараса Шевченка.

Тепер під час карантину ми втілили в життя акцію «Великодній кошик» та закупили і подарували продукти харчування одиноким людям до Великодніх свят, а також спільно із ГО «Територія жінок» організували Всеукраїнський флешмоб до Дня матері «Найкраща матуся моя» (фото потрібно публікувати під хештегом #найкращаматусямоя) та спільно із Українською Галицькою партією Івано-Франківщини конкурс написання віршів про маму.

А скільки планів на майбутнє, тільки щоб карантин закінчився. Мирослава Березовська – голова Всеукраїнської ГО «Територія Жінок» Івано-Франківщини та членкиня політичної партії «Українська Галицька партія»; багаторазова учасниця різних педагогічних форумів, конкурсів, курсів, тренінгів, конференцій, «круглих столів», вебінарів, ЕдКемпів…; триразова учасниця Міжнародного конкурсу «Global Teacher Prize Ukraine» 2017-2019 років; учасниця Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2020» у номінації «Зарубіжна література».

Проходила педагогічні курси у Київському університеті післядипломної освіти; курси при Верховній Раді України з народними депутатами України, за що отримала сертифікат «Помічника народного депутата України».

І це ще не все, щоб зупинятися… Головне – іти до своєї мети, не боятися, не сходити зі шляху, не дивитися назад.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!