Газета по-надвірнянськи
 

На невидимому фронті з інфекцією

15 травня 2020, 12:26 | Рубрика: Громадськість, Ситуація Версія для друку Версія для друку 16 переглядів

Медикам Переріслянської ОТГ допомагають і влада, і громада. 1 квітня минув рік, як колектив КНП «Переріслянська амбулаторія загальної практики сімейної медицини» Переріслянської сільської ради ОТГ працює згідно з договором, укладеним із Національною службою здоров`я України. Головний лікар цього комунального некомерційного підприємства Іванна Гурмак мовить, що всі роботою задоволені. Зарплата збільшилася удвічі. Із чотирма сімейними лікарями громада уклала 5861 декларацію. Із кожним сімейним лікарем працюють також по 2 сімейні медсестри.

У структурі КНП «Переріслянська лікарська амбулаторія ЗПСМ» функціонують чотири підрозділи: дві лікарські амбулаторії у Перерослі та Волосові, а також два ФАПи у Гаврилівці і Фитькові.

Цьогорічної весни небезпечна коронавірусна інфекція не оминула і Переріслянську територіальну громаду. Як поінформувала Іванна Гурмак, в ОТГ 11 офіційно підтверджених випадків занедужання на COVID-19. Це – люди віком від 40 до 65-ти років.

За станом на час підготовки цього матеріалу (5 травня) один житель ОТГ уже вилікувався, інші ще поправляють своє здоров`я у стаціонарних медичних закладах. Усі контактні особи, виявлені у процесі епідрозслідування, перебували на самоізоляції. Таку процедуру пройшли і ті жителі об`єднаної громади, котрі повернулися із-за кордону, додає керівник КНП Іванна Гурмак. Тому медики Переріслянської громади, як і їхні колеги, нині самовіддано долають упертий коронавірус, який, крім фізичного й тілесного занедужання, сіє паніку, сумніви, страх… Але, якщо звичайний житель району може дозволити собі піддатися цим зайвим емоціям, то медичні працівники в умовах жорсткого карантину за покликом професії і стану душі сконцентрували максимум знань і сил для боротьби з епідемією. Як мовиться, від пандемічного COVID-19 вони не втекли швидше і найдальше, щоб повернутися найпізніше, а навпаки – перебувають у самому епіцентрі, постійно наражаючись на небезпеку інфікуватися, занедужати…

Тому надважливою справою залишається захист медиків, щоб вони у відмінному здоров`ї і з оптимізмом могли вчасно надавати всебічну кваліфіковану допомогу жителям громади.

Іванна Гурмак із великим почуттям вдячності перераховує адресований очолюваному нею колективу чималий обсяг допомоги від місцевої влади і безпосередньо жителів громади. Передусім, для придбання засобів індивідуального захисту Переріслянська сільська рада ОТГ виділила 25 тис. грн.; 10 костюмів багаторазового використання передали заступники Переріслянського сільського голови ОТГ Василь Непеляк і Василь Гринчак. Ще 10 одноразових комбінезонів медики отримали від відомої фірми «Добробут Прикарпаття». Зручні і практичні марлеві маски багаторазового використання офірував священник із Назавизова о. Василь Штангерт, а жителі Волосова і Переросля спонсорували необхідні шапочки, маски, рукавички та дезсередники.

Відчуваючи таку дієву матеріальну і моральну підтримку, озброївшись професійними знаннями та практичним досвідом, колектив медичних працівників КНП «Переріслянська лікарська амбулаторія ЗПСМ» Переріслянської сільської ради ОТГ твердо переконаний, що подолає епідемію і підступний COVID-19 невдовзі втратить свої сили і міць та відступить із теренів Переросля, всієї Надвірнянщини та й загалом України.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!