Газета по-надвірнянськи
 

На якому фронті важче?

1 травня 2020, 20:54 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 204 переглядів

Таке одне із запитань, яке ми адресували сімейному лікареві КП «Надвірнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги» Віталієві Цінурчину. Цього авторитетного серед колег, пацієнтів та односельчан медика немає потреби представляти нашим читачам. На сторінках «Народної Волі» ми неодноразово розповідали про його нелегкі професійні будні у зоні проведення АТО. Російська агресія спричинила не одне горе, забрала не одне життя, завдала чимало фізичних і моральних поранень. А сьогодні триває планетарна боротьба із коронавірусним монстром. І нині сімейний лікар Віталій Цінурчин у числі тих медиків, яким із вдячністю вклоняється світ.

– То все-таки, де важче, пане Віталію?

– Тут ситуація надто напружена у зв’язку із дуже швидким розповсюдженням вірусу і чисельною смертністю. Багато летальних випадків у світі і в Україні, у т. ч. серед медиків. Як відомо, Прикарпаття і наш район у числі лідерів за захворюванням. Тому в людей з’являються подекуди панічні настрої. Із фронтовим життям порівняти можна частково. Тут важче психологічно.

– Чи простежується ускладнення ситуації впродовж карантинного періоду?

– Ситуація непроста. Кількість дзвінків від пацієнтів збільшується. Тривогу у них викликає навіть незначне підвищення температури, кашель та звичайна ГРВІ. Люди бояться звертатися у поліклініку, щоб не заразитися вірусом COVID-19. Я отримую 60-70 дзвінків у день для консультації.

– Що порадите таким людям?

– Перебувати вдома, дотримуватись карантинних заходів, стежити за температурою тіла, а за необхідності приходити все-таки у поліклініку. Тут є спеціальний кабінет, де за потреби одразу робимо аналізи, рентгенівські знімки і скеровуємо на стаціонарне лікування або рекомендуємо лікуватися вдома. Дуже багато хворих на ГРВІ, бронхіт та інше вилікувались амбулаторно.

– Скільки у Вас задекларованих пацієнтів і як підтримуєте з ними зв’язок?

– Декларації зі мною уклали 1800 пацієнтів. Тепер такий час, що сімейні лікарі працюють у телефонному режимі у позаробочий час. Від 07:00 до 22:00 год. я готовий до консультаційного спілкування.

– Чи є серед Ваших пацієнтів заражені коронавірусом?

– Є один на стадії одужання.

– Чи забезпечені Ви, Ваші колеги засобами захисту?

– Так. Усі лікарі, які працюють зі мною, забезпечені одноразовими халатами, захисними окулярами, масками, бахилами, масками на 3-4 дні.

– Продовження карантинного періоду вважаєте доцільним?

– Так. Світовий досвід треба враховувати. Краще вчитися на чужих помилках, ніж на своїх. Із часом карантинні обмеження послаблять, а поки що вони обмежують контакти між людьми, зменшують одночасне навантаження на медицину й уможливлюють своєчасне надання допомоги хворим.

– Здоров’я Вам і всім пацієнтам, витривалості та Божої підтримки у нелегкому професійному сьогоденні!

Орися СПІВАК «Народна Воля».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!