Газета по-надвірнянськи
 

Навчальний рік фінішує. Як саме?

15 травня 2020, 12:07 | Рубрика: Освіта Версія для друку Версія для друку 22 переглядів

У суспільстві точаться дискусії про постфактум карантинних обмежень, зокрема, чи заживемо по-новому, чи продовжимо попередній ритм. А тим часом коронавірусна ситуація уже у багатьох сферах настільки змінилася, що про узвичаєні стандарти годі й думати. Ніхто не міг передбачити під час першовересневого дзвоника, що таким незвичним стане завершення навчального 2019-2020 року.

Про новації розповідає начальник відділу освіти РДА Степан СЕВЕРИЛОВ.

Як відомо, Уряд продовжив строки загальнонаціонального карантину в Україні до 22 травня ц. р. Заклади освіти продовжують дистанційне навчання і готуються до закінчення навчального року. Завершимо його дистанційно. В. о. міністра освіти і науки України Любомира Мандзій означила календар навчання: до 31 травня триватимуть заняття; до 1 липня – завершення навчального року; до 15 червня школи завершать оформлення свідоцтв про здобуття базової середньої освіти, свідоцтв досягнень та табелів навчальних досягнень; упродовж червня школи на педагогічних радах обговорять питання про переведення учнів до наступного класу.

- Випускники 11-х класів отримають документ про здобуття освіти після завершення державної підсумкової атестації (ДПА) у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Якщо учні 1-8-х, 10-х класів не планують навчатися в іншому закладі освіти, школи надсилають копії документів учням електронною поштою, а оригінали документів видадуть у вересні 2020-2021 навчального року. Попередньо Міністерство освіти і науки України повідомило, що цьогоріч ДПА для учнів 4-х та 9-х класів скасована.

Для запобігання поширенню коронавірусної хвороби рекомендовано цьогоріч утриматися від проведення масових заходів, зокрема, свята «останнього дзвоника» та випускних вечорів.

До речі, учасники, які проживають в іншій області або на відстані понад 150 км від закладу освіти, зможуть змінити місце складання ЗНО.

– Як із реєстрацією майбутніх першокласників?

– Проблем немає. Функціонує спеціальна платформа прийняття заяв у режимі онлайн. Терміни продовжені. Коли дозволить ситуація, школи прийматимуть оригінали документів.

– Рішення Уряду передбачає послаблення деяких карантинних обмежень, які, власне, тиждень тривають. Деякі батьки вийшли на роботу. Коли вони можуть сподіватися на відновлення роботи дитячих садочків?

– Органи влади поки що це питання не розглядали. Тому для дошкільних навчальних закладів усе залишається незмінним. Доки саме – такої інформації немає. Очевидно, все залежить від епідеміологічної ситуації. Тому всім – міцного здоров`я та успіхів!

Орися СПІВАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!