Газета по-надвірнянськи
 

Обладнали дезінфікуючі рамки

1 травня 2020, 20:55 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 289 переглядів

У КНП «Надвірнянський центр первинної медичної допомоги» районної ради, чиї медичні працівники у міру своїх професійних обов`язків одні з перших контактують із потенційно недужими на коронавірусну інфекцію, щоденно дбають про забезпечення колективу сімейних лікарів, медсестер, молодшого медперсоналу, засобами індивідуального захисту (ЗІЗ).

– Певний запас таких необхідних масок, рукавичок, халатів та інших засобів у нас є, – зазначила директор КНП Емілія Сем`янів.

Нещодавно «Надвірнянський ЦПМД» отримав від райдержадміністрації дезінфікуючу рамку. Її вже облаштували. У цьому пристрої встановлено спеціальний бачок з відповідною дезінфікуючою рідиною, а також компресор, завдяки якому рідина розпилюється під тиском. Протягом п`яти секунд перебування у рамці ефективно дезінфікують одяг пацієнта і працівників, котрі заходять у приміщення кабінету інфекційного контролю. Це зручно саме у плані захисту, констатувала Емілія Сем`янів.

Водночас такі ж дезінфікуючі рамки отримали і відділення КП «Надвірнянська центральна районна лікарня», де на стаціонарному лікуванні від COVID-19 перебувають пацієнти – жителі Надвірнянщини.

Щоденно виконуємо

свою ділянку роботи

На цьому наголосила завідувач Надвірнянської міськрайонної філії ДУ «Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України» Оксана Жеревчук. Вона також додала, що на сьогодні засобами індивідуального захисту медичні працівники очолюваного нею структурного підрозділу забезпечені. У переліку ЗІЗ: маски, респіратори, окуляри, захисні комбінезони багаторазового використання, бахіли, рукавички одноразові, рукавички резинові довгі. Саме про це подбала районна виконавча влада, обласна галузева установа, доброчинці, уточнила Оксана Жеревчук. Достатньо є і дезсередників, що, як мовиться, на сьогодні є одним із найважливіших «знарядь» праці.

Нагадаємо, Надвірнянський міськрайонний відділ складається із 5 відділень. Зокрема, мікробіологічної та фізико-хімічної лабораторії, відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень; відділення організації епідеміологічних досліджень та відділення дезінфектології.

І якщо раніше діяльність санітарно-епідеміологічної служби недооцінювали на найвищому, державному рівні, то нині в умовах коронавірусної пандемії потреба в її функціонуванні відчувається гостро.

Надважливою зараз і надалі залишається робота відділу, що стосується, зокрема, сфери санітарного та епідеміологічного благополуччя жителів, проведення державного обліку інфекційних захворювань, розслідувань причин і умов виникнення інфекційних захворювань, здійснення санітарно- епідеміологічного нагляду.

Власне, у працівників міськрайонної філії нині серед основних напрямків діяльності: проведення обліку інфекційних захворювань, а також проведення завершальних (остаточних) та поточних дезінфекційних заходів; забезпечення проведення епідеміологічних розслідувань випадків та спалахів інфекційних хвороб з метою встановлення факторів передачі інфекції, визначення меж осередків інфекційних хвороб, маштабів поширення та надання пропозицій щодо їх ліквідації. Тому в умовах цьогорічної пандемії важко переоцінити роботу районних епідеміологів та їхніх колег.

Хоча керівник Надвірнянської міськрайонної філії, завше проявляючи скромність і обережний оптимізм, мовила: – Ми щоденно виконуємо свою рутинну роботу і переконані, що у двобої із цією підступною недугою вийдемо переможцями, бо кожен на своєму, професійному, місці старається. А краяни повинні дотримуватись карантину і берегти себе та близьких.

***

А тим часом в Україні планують запустити масовий імунно-ферментний аналіз (ІФА) – тестування на антитіла до нового коронавірусу – для визначення наявності імунітету до коронавірусної хвороби. (Це – тест на специфічні антитіла). Зокрема, про це мовив нещодавно головний державний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров`я України Віктор Ляшко. Ця діагностика уможливить визначити перехворіла людина на COVID-19 чи ні? Тобто, якщо вже перехворіла, то у неї повинен бути імунітет (про що і засвідчують специфічні антитіла). Як відомо, поки що ученим не вдалося дізнатися про точну тривалість імунітету від SARS-coV-2. За попередніми даними, вона не перевищує трьох місяців. У світі зафіксовані випадки і повторного зараження.

Та, як би там не було, Віктор Ляшко твердить, що Україна стане п`ятою державою у світі, де використовуватимуть цей метод. Наразі ІФА-тести ще не запущені у нашій країні, а проходять випробування.

Попри те, що ніхто із високопосадовців не відкриває дані, приміром, яке підприємство чи установа виготовляє ці тести, скільки коштів виділено на їх виробництво (дослідження), вартість одного дослідження та й самого тесту тощо, таке тестування вирішить одну із чутливих проблем. Масове застосування ІФА-тестувань дасть змогу повністю та без будь-яких наслідків виходити із карантину співвітчизникам, для яких коронавірус уже не є реальною загрозою.

Тож, залишається тільки дочекатися?

Леся ДУТЧАК «Народна Воля».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!