- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Роман БЕНЮК: «Перебороли ядерного монстра – виживемо і зараз»

Posted By Модератор On 01.05.2020 @ 20:50 In Новини | No Comments

Суворі карантинні вимоги позначилися на діяльності районної ГО «Спілка Чорнобиль», яку очолює відомий поет, гуморист і просто щирий життєлюб Роман БЕНЮК.

Спершу цій громадській організації не вдалося остаточно облаштуватися на своєму новому місці – у приміщенні колишнього РАПО у райцентрі, куди їх переселили з попереднього, де сьогодні розмістили районний інклюзивно-ресурсний центр відділу освіти РДА. Тому практично районне громадське об`єднання – тимчасово у «повітрі».

А потім, із продовженням карантину, активісти-чорнобильці не змогли зібратися 26 квітня, щоб пом`янути тих ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які вже відійшли у Вічність, і згадати пережите й зболене за філіжанкою кави.

– Майже 250 учасників нараховує наша організація, – мовив Роман Бенюк, – і оскільки коронавірус уніс корективи, то я раджу, передусім, сидіти вдома, дотримуватися карантину. Ми пройшли вже одне горнило. І не треба нам зараз спокушати долю. Тому я бажаю здоров`я і запевняю, що влітку ми обов`язково зустрінемося. А цей коронавірус – також, як атом, невидима біда. Але пережили ядерного монстра – виживемо і зараз.

Через улюблений часопис «Народна Воля» передаю вітання найактивнішим членам нашої громадської організації, які далекого 1986-го, жертвуючи своїм здоров`ям, сміливо ліквідували наслідки наймаштабнішої на планеті техногенної катастрофи. У цій когорті – найповажніші надвірнянці Степан Сітко, Володимир Лабенський, Василь Михасюк, Михайло Олінчук із Заріччя, пасічнянці брати Микола та Петро Михайлюки, Іван Семчук, Михайло Лавринович, Микола Федорко, Михайло Голубчак, а також Віктор Гекманюк із Красної, котрий є єдиним професійним пожежником серед нашого чорнобильського активу.

У сумні, позначені нинішніми страшними пожежами, 34-ті роковини Чорнобильської трагедії ми подумки переносимося у минуле, щоб воно жодним чином не повторилося вдруге. Для цього ми повинні зберігати пам`ять про полеглих ліквідаторів і віддавати шану живим, зазначив Роман Бенюк і закликав побратимів-чорнобильців берегти себе, щоб ще не одному поколінню доносити правду з власних уст як очевидці про те, як рятували весь світ від ядерного лиха.

Наш кор.

 


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2020/05/roman-benyuk-pereboroly-yadernoho-monstra-vyzhyvemo-i-zaraz/

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.