Газета по-надвірнянськи
 

У квітні прийняли 70 пологів

15 травня 2020, 13:02 | Рубрика: Акцент, Медицина, Світ дитинства Версія для друку Версія для друку 10,337 переглядів

Головний лікар Надвірнянського пологового будинку Галина Котів зазначає, що карантин істотно позначився і на функціонуванні цього медичного закладу. Тут відмінили партнерські пологи, коли під час такого незабутнього процесу могла бути присутня найближча людина майбутньої мами (переважно чоловік).

народжені

Але у зв`язку з карантинними обмеженнями та відповідно до наказу МОЗ України вагітна жінка народжує зараз лише у присутності медиків. Віриться, що такі обмеження – тимчасові і незабаром, по завершенні карантину, краянки знову зможуть із найріднішими людьми розділити радість народження нового життя.

А тим часом, як відомо, Надвірнянська ЦРЛ (серед 11 аналогічних лікарень нашої області визначена опорною з лікування COVID-19 – Ред). – Це означає, що ми готові надавати кваліфіковану допомогу, якщо би до нас поступила жінка з підозрою чи недужа на COVID-19, – пояснила Галина Котів, наголосивши, що для цього розділені потоки, відпрацьовані всі деталі тощо.

Колектив пологового будинку продовжує працювати у звичному режимі. Від початку нинішнього року тут допомогли появитися на світ чотирьом двійнятам. Щоправда, три краянки народили (по двоє діток за один раз!) самостійно. І тільки одну жінку довелося «кесарити», констатує Галина Котів.

У квітні медики прийняли 70 пологів. За її словами, зі стартом другого етапу медичної реформи розпочалося часткове фінансування пологів. Проте, не все із задекларованого є в наявності, зокрема, деякі ліки. Це, як відомо, загальнодержавна проблема, яку на місцевому рівні не вирішують. А з іншого боку – частина породіль ліків і не потребує, якщо у них відбулися нормальні фізіологічні пологи.

Одразу після народження немовляти матерям у пологовому вручають бебі-бокси. Галина Котів каже, що такі пакунки для малюка – дуже потрібна річ і породілі завжди задоволені. А якщо мама задоволена – то і дитя спокійне і здорове. І жодний коронавірус їм не страшний.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!