- Народна Воля - http://volya.if.ua -

У квітні прийняли 70 пологів

Posted By Модератор On 15.05.2020 @ 13:02 In Акцент,Медицина,Світ дитинства | No Comments

Головний лікар Надвірнянського пологового будинку Галина Котів зазначає, що карантин істотно позначився і на функціонуванні цього медичного закладу. Тут відмінили партнерські пологи, коли під час такого незабутнього процесу могла бути присутня найближча людина майбутньої мами (переважно чоловік).

народжені [1]

Але у зв`язку з карантинними обмеженнями та відповідно до наказу МОЗ України вагітна жінка народжує зараз лише у присутності медиків. Віриться, що такі обмеження – тимчасові і незабаром, по завершенні карантину, краянки знову зможуть із найріднішими людьми розділити радість народження нового життя.

А тим часом, як відомо, Надвірнянська ЦРЛ (серед 11 аналогічних лікарень нашої області визначена опорною з лікування COVID-19 – Ред). – Це означає, що ми готові надавати кваліфіковану допомогу, якщо би до нас поступила жінка з підозрою чи недужа на COVID-19, – пояснила Галина Котів, наголосивши, що для цього розділені потоки, відпрацьовані всі деталі тощо.

Колектив пологового будинку продовжує працювати у звичному режимі. Від початку нинішнього року тут допомогли появитися на світ чотирьом двійнятам. Щоправда, три краянки народили (по двоє діток за один раз!) самостійно. І тільки одну жінку довелося «кесарити», констатує Галина Котів.

У квітні медики прийняли 70 пологів. За її словами, зі стартом другого етапу медичної реформи розпочалося часткове фінансування пологів. Проте, не все із задекларованого є в наявності, зокрема, деякі ліки. Це, як відомо, загальнодержавна проблема, яку на місцевому рівні не вирішують. А з іншого боку – частина породіль ліків і не потребує, якщо у них відбулися нормальні фізіологічні пологи.

Одразу після народження немовляти матерям у пологовому вручають бебі-бокси. Галина Котів каже, що такі пакунки для малюка – дуже потрібна річ і породілі завжди задоволені. А якщо мама задоволена – то і дитя спокійне і здорове. І жодний коронавірус їм не страшний.

Наш кор.


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2020/05/u-kvitni-pryjnyaly-70-polohiv/

URLs in this post:

[1] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2020/05/народжені.jpg

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.