Газета по-надвірнянськи
 

«Віддають перевагу коням, а не тракторам»

1 травня 2020, 20:40 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 125 переглядів

Зеленський сільський голова Віталій Хопта спокійно та з розумінням сприйняв звістку про приєднання сіл Зеленої, Максимця і Черника до Пасічнянської об`єднаної територіальної громади (ОТГ). (Нагадаємо, що у попередньому варіанті Перспективного плану саме село Зелену визначили адміністративним центром ОТГ).

Та сьогодні для сільського голови постали інші виклики, на які намагається реагувати вчасно й ефективно. За кошти сільського бюджету придбали кілька сотень медичних масок, забезпечивши першочергово ними працівників сільської лікарської амбулаторії, яким передали й антисептики, та поштового відділення, а також зеленчан, зокрема тих, котрі звертаються до сільської ради. Водночас 50 тис. грн. орган місцевого самоврядування Зеленої виділив КП «Надвірнянська центральна районна лікарня» районної ради для закупівлі засобів індивідуального захисту.

У селі повним ходом тривають весняно-польові роботи в особистих господарствах. Картопля для горян – другий хліб, хоч над її вирощуванням треба добряче потрудитися. Земля у цьому селі вимагає вкладати більше ресурсів, щоб із гірської стала врожайною. Ще одна характерна ознака – малоземелля, вузенькі наділи. Тому й зручніше горянам орати свою ділянку не трактором, що технічно набагато легше і швидше, а конями.

Та й загалом у Зеленій, як і в інших гірських селах, вибір щодо ведення сільського господарства – невеликий і перевагу горяни надають утриманню худоби.

***

Що зміниться для кожного жителя цих гірських сіл в об`єднаній територіальній громаді? І чи зміниться щось взагалі? Відповіді на ці та інші питання, ймовірно, варто очікувати вже ближче до завершення цього року.

Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!