Газета по-надвірнянськи
 

Відновлення роботи дитсадків, проведення ЗНО – в умовах адаптивного карантину

29 травня 2020, 12:45 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 374 переглядів

Такі важливі питання обговорили на нараді за участі керівників дошкільних навчальних закладів та загальноосвітніх шкіл району 27 травня ц. р. під орудою голови райдержадміністрації Володимира Паська за координацією начальника відділу освіти РДА Степана Северилова, заступника голови районної ради Ігоря Писклинця.

Із відповідними нормативними документами, якими передбачено цілу низку вимог щодо відновлення роботи ДНЗ, ознайомив начальник управління Держпродспоживслужби у Надвірнянському районі Іван Гурмак.

Відповідні рекомендації з організації відновлення і діяльності дитсадків у період адаптивного карантину, введеного з метою протидії поширенню COVID-19, підписав головний державний санітарний лікар України, підкреслив Іван Гурмак. У переліку основних вимог – регулярний температурний скринінг працівників і вихованців дошкільних закладів; посилена дезінфекція приміщень; заборона користуватися багаторазовими рушниками і м`якими іграшками; обмежений контакт між дітьми із різних груп; прийом дітей при вході у приміщення ДНЗ; часте провітрювання приміщень.

Іван Гурмак, зокрема, конкретизував, що при вході у приміщення ДНЗ працівники й діти повинні проходити температурний скринінг. Крім того, протягом дня, як мінімум, раз на чотири години, вимірюватимуть температуру вихованцям. Дітей із температурою вище 37,2 градусів та із симптомами ГРЗ ізолюватимуть (без спричинення їм психологічного тиску чи незручностей), сповіщаючи одночасно про це батькам та медикам. Працівники ДНЗ носитимуть маски чи респіратори й у формі гри мають розповісти і навчити дітей правильному користуванню засобами миття рук тощо.

Під час адаптивного карантину рекомендовано надавати перевагу активному відпочинку дітей на свіжому повітрі; створити максимальну дистанцію у групі і під час харчування; обмежити заняття, що вимагають фізичного контакту або додаткового інвентарю (скажімо, ліплення з пластиліну).

Головний спеціаліст відділу освіти РДА Марія Мельник зауважила, що основною умовою відновлення роботи ДНЗ є створення безпечних умов для здоров`я дітей. Тому безпосередньо процес відновлення відбуватиметься у два етапи: підготовчий і тестовий. Останній передбачає роботу деяких, найбільш підготовлених, ДНЗ.

Свої думки і пропозиції висловили завідувачі ДНЗ «Вогник» Марія Аксьонова та «Пролісок» Марія Білоган. Під час обміну думками виокремилася найбільша проблема: у цьогорічному кошторисі не передбачені фінансові ресурси на придбання, приміром, тих же безконтактних термометрів чи великої кількості одноразових паперових рушників та іншого. Тому за пропозицією Володимира Паська у районі створять відповідну робочу групу, яка займеться розв`язанням найнагальніших проблемних завдань, пов`язаних із відновленням діяльності дитсадків в умовах адаптивного карантину.

Водночас за ініціативи Степана Северилова вирішено, що готовність того чи іншого дошкільного закладу у суворих карантинних умовах визначатимуть спільно на засіданнях районної комісії з надзвичайних ситуацій і техногенної безпеки, після чого вже рекомендуватимуть керівникові ДНЗ відкривати заклад чи ще продовжити працювати над підготовкою для відновлення його роботи.

З інформацією про організацію та проведення цьогорічного ЗНО у Надвірнянському районі виступила методист районного інформаційно-методичного центру Марта Штаєр. За даними Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти (РЦОЯО), для проходження зовнішнього незалежного оцінювання у пунктах проведення ЗНО нашого, Надвірнянського, району зареєструвалася 1251 особа. Сюди входять учні не тільки 11-х класів закладів загальної середньої освіти району, але й об`єднаних територіальних громад, Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернату, професійно-технічного училища №11 та студенти Надвірнянського коледжу Національного транспортного університету.

Під час основної сесії ЗНО у районі діятимуть 6 пунктів ЗНО на базі Надвірнянських ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, № 2, № 3 та № 4, а також Тисменичанської ЗОШ І-ІІІ ст. і Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернату.

Нинішнього року відбуватиметься зовнішнє незалежне оцінювання із 6-ти предметів:

25 червня – математика (у 3-х пунктах тестування); 30 червня – українська мова та література (у 6-ти пунктах); 7 липня – англійська мова (у 1-му пункті проведення ЗНО); 9 липня – історія України (у 5-ти пунктах); 13 липня – біологія (у 2-х пунктах); 15 липня – географія (у 4-х пунктах).

Таким чином, Прикарпатський військово-спортивний ліцей-інтернат залучатимуть до проведення основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання один раз; Тисменичанську ЗОШ І-ІІІ ст. – двічі; Надвірнянські ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 – 4 рази, № 1, № 3 та № 4 – по 5 разів кожну.

У пункті тестування учасник зовнішнього оцінювання проводить орієнтовно 4-5 годин, а персонал пункту тестування – від 5 до 8 годин у залежності від предмета. Найдовше відбувається ЗНО з української мови та літератури (час написання сертифікаційної роботи – 3 год.), найшвидше – з біології (час написання – 2 год.), зазначила Марта Штаєр.

– Що стосується пробного зовнішнього незалежного оцінювання, то його відповідно до наказу Українського центру оцінювання якості освіти від 21 травня 2020 р. № 70 планують провести 15 червня з української мови та літератури та 17 червня – з усіх інших предметів.

За даними Івано-Франківського РЦОЯО, для проходження пробного ЗНО у пунктах його проведення району зареєструвалося у перший день – 502, а в другий – 438 осіб.

Під час пробного зовнішнього незалежного оцінювання у районі діятимуть 2 пункти проведення ЗНО на базі Надвірнянських ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 та № 3. Обидва пункти працюватимуть і в перший, і в другий дні.

Мережу пунктів проведення пробного ЗНО затвердили ще до початку карантину 13 лютого ц. р.

Марта Штаєр наголосила, що з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби під час проведення ЗНО Головний державний санітарний лікар України видав постанову № 24 від 21 травня 2020 р., якою затверджено Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів при проведенні ЗНО у період карантину. Відповідно до цієї постанови пункти тестування повинні бути забезпечені: термометрами (для проведення термометрії під час пропуску в будівлю учасників ЗНО та персоналу пункту); захисними масками (які необхідно змінювати кожні 3 години або якщо стали вологі чи забруднилися) чи респіраторами; антисептиками (спиртовмісними з концентрацією активної діючої речовини понад 60 % для ізопропілових спиртів та понад 70% для етилових спиртів), які мають бути розміщені: 1 на вході у будівлю та по 1 в кожній санітарній кімнаті пункту тестування; рідким милом й одноразовими паперовими рушниками (у кожній санітарній кімнаті); контейнери з кришкою для використаних масок на виході із закладу. У Тимчасових рекомендаціях зазначено, що після проведення зовнішнього незалежного оцінювання необхідно провести очищення та дезінфекцію поверхонь (у т. ч. дверних ручок, столів, місць для сидіння).

Конструктивна атмосфера наради засвідчила всебічне намагання її учасників з готовністю і відповідальністю реагувати на виклики сьогодення.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!