Газета по-надвірнянськи
 

Власники земельних ділянок обурені через невиплату їм орендної плати за два роки від ТОВ «Оскар Агро»

22 травня 2020, 11:14 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 13 переглядів

5 травня ц. р. голова Ланчинської селищної ради ОТГ Володимир Попович подав Звернення до Надвірнянської місцевої прокуратури Івано-Франківської області №635/02.2-19 щодо захисту інтересів громадян. У зв’язку із невиплатою орендної плати жителям Ланчинської об’єднаної територіальної громади за користування земельними ділянками сільськогосподарського призначення товариством з обмеженою відповідальністю «Оскар Агро».

До Ланчинської селищної ради об`єднаної територіальної громади надійшли звернення щодо невиплати орендної плати за користування земельними ділянками сільськогосподарського призначення товариством з обмеженою відповідальністю «Оскар Агро», йдеться у зверненні. У зв`язку з цим власники земельних ділянок налаштовані на розірвання договорів оренди земельних ділянок та вимагають негайного проведення повного розрахунку.

Відповідно до п. 11 договору оренди землі орендну плату вносять у такі строки: щороку, не пізніше 31 грудня кожного звітного року за весь календарний рік оренди. Згідно з пунктом 14 згаданого договору у разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим договором, на суму невиплаченої орендної плати справляють пеню у розмірі 0,01 % несплаченої суми за кожен день прострочення. За станом на 5 травня 2020 р. орендну плату за 2018 та 2019 календарні роки не виплатили.

21 січня, 14 лютого та 29 квітня ц. р. Ланчинська селищна рада ОТГ скерувала листи щодо вирішення питання виплати орендної плати згідно з договорами оренди земельних ділянок жителям громади, на які за станом на 4 травня 2020 р. жодної відповіді не отримано.

До речі, житель Середнього Майдану пайовик Дмитро Михайлович Михалків з цього кричущого ігнорування керівництвом ТОВ «Оскар Агро» невиплатою дворічної заборгованості за оренду земельних ділянок звернувся 20 квітня ц. р. на Урядову «гарячу лінію». І також не дочекається відповіді від орендаря, котрий роками не дотримує слова, не виконуючи умов договору.

«Просимо Вас, наголошено в офіційному зверненні у Надвірнянську місцеву прокуратуру, посприяти у вирішенні питання виплати орендодавцям (жителям сіл Ланчин, Середній Майдан, Вишнівці, Глинки) орендної плати згідно з договорами оренди земельних ділянок ТОВ «Оскар Агро», код ЄДРПО 40445458, та здійснити дії, спрямовані на захист інтересів громадян у порядку ст. 23 ЗУ «Про прокуратуру».

Взагалі, справа із виплатою за орендовані у жителів нашого району земельні ділянки не є, на жаль, такою простою і прозорою. Жителів села, власників паїв на початках нібито зацікавили орендарі, які почали мінятися (юридичні адреси, керівники, вартість оплати тощо). З іншого боку, нема гласності і прозорості у використанні та у встановленні господаря-правонаступника земельної ділянки після смерті первинного власника такої ділянки.

Чіткого юридичного роз`яснення і правового захисту власникам земельних паїв годі сподіватися від когось, бо «справа потопельників – справа рук самих потопельників». Однак рівень невдоволення пайовиків щодо згаданих та інших різноманітних, до кінця не з`ясованих моментів вчасного розрахунку за земельні паї – не меншає. І це має стати серйозним сигналом для владних структур.

Найбільша прикрість від того, що нема гласності і прозорості суті укладення договорів, шляхів їх виконання й дотримання вчасних, справедливих, адекватних розрахунків-оплати за паї. Попри взаємостосунки орендар-власник земельної ділянки (а ними у багатьох випадках є пенсіонери, немічні й одинокі люди) могли би на громадських засадах надавати згаданим власникам консультації певні громадські організації, владні місцеві структури, депутати різних рівнів.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!