Газета по-надвірнянськи
 

1 мільйон гривень – з обласного бюджету

26 червня 2020, 16:21 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 952 переглядів

У зв’язку із сильними опадами у вигляді дощу та граду, які пройшли на більшій території області впродовж вихідних 20-21 червня, відбулося суттєве підняття рівня води у гірських річках. Це спричинило підтоплення приватних будинків, закладів соціальної сфери, сільськогосподарських угідь та присадибних ділянок.

Стихією зруйновано один та пошкоджено 104 житлових будинки, підтоплено 167 господарських будівель, 469 присадибних ділянок, 608 га сільськогосподарських угідь, 4 заклади освіти й один заклад охорони здоров’я. Розмито 73,71 км берегів, зруйновано 1,15 км та пошкоджено 6,865 км берегоукріплень. Окрім того, зруйновано 10 км дамб, 1 водозабір, 11 автомобільних мостів, 24 дорожні і 7 пішохідних мостів зазнали часткового руйнування.

4

Білі-Ослави_3

Микуличин

Тисменичани

Зазначимо, що через селеві потоки та підняття рівня води у річках на деяких дорогах Верховинського та Косівського районів ускладнився рух транспорту. На ділянці автошляху до сіл Бистрець, Дземброня, Шибене та Зелене – проїзд відсутній. Дорожнє полотно пошкоджено також на ділянках шляху між населеними пунктами Гринява – Грамотне, Красноїлля – Перехресне, Верхній Ясенів – Голови, Довгополе – Кохан, Розтоки – Барвінків.

«На сьогодні ситуація в області залишається складною, – підкреслив 22 червня під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій голова обласної державної адміністрації Віталій Федорів. – Найбільшого руйнування стихія завдала жителям Верховинського, Косівського, Коломийського, Снятинського, Надвірнянського та Богородчанського районів, де внаслідок підтоплення пошкоджено сотні будинків, дороги, дамби, берегоукріплення та мости. Наразі наше головне завдання вишукати кошти та резерви для ліквідації наслідків негоди, спрямувати необхідну техніку, щоб допомогти людям відновити житло та забезпечити проїзд». До тематичної онлайн-наради долучилися голова райдержадміністрації Володимир Пасько та представники відділів.

Зважаючи на ситуацію, комісія прийняла рішення про виділення одного мільйона гривень із резервного фонду обласного бюджету для надання допомоги постраждалим районам. Окрім того, також буде надано 4 тонни дизпалива і направлено спеціальну техніку.

Інф. ОДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!