Газета по-надвірнянськи
 

Довірливе спілкування укріплює наш поступ

5 червня 2020, 12:02 | Рубрика: Професійне, Тема дня, У світі журналістики Версія для друку Версія для друку 9,099 переглядів

На свято Трійці, у Зелену неділю, «Народна Воля» відзначає своє 30-ліття!

газета

 (Наші витоки: «Вісник Надвірнянщини» № 1 від 7 червня 1990 року, який перейменований на «Народну Волю». «Народна Воля» № 1 (46) від 1 січня 1991 року.)

Відразу хочеться доповнити-продовжити слова, винесені у заголовок, «…шлях до державності, до зміцнення, незалежності і національної могутності нашої Української Держави, до такої роботи – основної і громадської, аби впевненішим ставав співвітчизник-українець у своєму повсякденні, аби його добрі справи славилися не лише в отчому краї, але й у світі, котрий не від добра, на жаль, нині наповнений земляками».

Тридцять літ тому у першому числі нашого часопису із початковою назвою «Вісник Надвірнянщини» у першому «Слові редактора» я закликав із великою надією, сподіванням і переконаністю: «Мужаймося!..». Направду, оте «мужаймося!» супроводило, супроводить і мусить супроводжувати нас і надалі. Бо, здається, підмурівки державні є, та чимало зазіхачів проти, аби на цих підмурівках розрісся могутній Дім Український. Чи ж думалося на зорі 90-х у віці минулому, що наш романтичний, патріотичний порив до своєї власної, рідної, і такої бажаної та вистражданої у віках Держави уже всередині її третього десятка літ закровоточить, зранений отим напасним сусідом північним, від нахабства якого ніяк не одв`яжемося впродовж багатьох століть. Та той карликовий кремлівець зі своєю свитою не врахував нашого козацького, стрілецького, повстанського духу. Так, саме дух, висока духовність і моральність утримують Українську Державу, утримують українство. Тому то так напасно намагаються задушити, розмити, розсіяти нашу єдність і духовність.

Цій темі духовності «Народна Воля» вірна із самих початків. І віримо, що у наступних наших літах духовність має лише міцнішати і завойовувати якнайбільше сердець і душ. Здавалось би, що може зробити, вчинити, як вплинути місцева газета, аби народ духовно змужнів, набрався сили і єднався у своїй любові та вірності Україні? А може чимало! Не вдаватимуся у рапортоманію, але саме до державницької, національно-патріотичної тематики у «Народній Волі» увага і зацікавленість всеосяжна. Газету у перші демократичні роки надсилали на східні терени, з окремих публікацій наших авторів укладали згодом книги, проводили тематичні заходи і свята. Газета і в паперовому, і в електронному виді перетнула межі українські і її читають у світі. Приємно чути відгуки з Польщі, Німеччини, Великої Британії, Франції, Австралії, США і Канади.

А чи може місцева газета вижити поодинці в окремій місцевості, коли із суперкосмічною швидкістю світ заполонює інтернет – всесвітня павутина? Та чи завжди екран гаджета замінить газету, до котрої повертаються через роки-десятиліття і котра нагадує про події – і буремні, і будівничі, і творчі, і неприємні. Хоча сайт «Народної Волі», її сторінка й однойменна група у мережі Фейсбук поволі-поволі та й привертає-захоплює уже не одну сотню-тисячу відвідувачів.

Маємо, однак, велике переконання, що своєю позицією мусимо дбати, аби не розчарувати передплатника, читача, котрий, у свою чергу, мав би за неписаними законами людяності і партнерства залишатися вірним своєму друкованому виданню, яке, зокрема, на світанку 1990-х прокладало шлях до незалежності нашої Держави. Такий передплатник, читач, шанувальник, маючи глибоко у душі тверде переконання, без пояснень і піару не повинен залишати своє видання, а по-товариському сприяти-допомагати, аби продовжувалося наше спілкування на сторінках «Народної Волі», яка уже другий рік має статус видання з обласною сферою розповсюдження. Віримо, що таких шанувальників у нас чимало і їх коло лише ширшатиме.

Як нам живеться-ведеться у «Народній Волі» з часу, тобто з лютого 2019 року, відколи створене приватне підприємство «Медіацентр «Народна Воля», яке стало засновником газети і редакції газети «Народна Воля»? Як бачимо, в інформаційному колі Надвірнянщини і Прикарпаття, навіть України, ми свою інформаційну нішу утримуємо надійно і навіть заявляємо про себе голосніше та предметніше. Газета залишатиметься вірною своєму курсу-орієнтиру – виправдовувати довіру передплатника, читача, шанувальника, підтримуючи з ними довірливий діалог. Свідомо не маємо на оці когось виокремлювати, персоніфікувати у своїй нинішній вдячності за те, що газета виходить у світ ось уже три десятиліття (а вийшло уже майже три з половиною тисячі чисел-номерів!), що колектив газети усі ці роки працює стабільно. Кожному, хто реально – матеріально, морально, духовно, як доброчинець, як автор, як співзасновник – з добром і чистою совістю долучився до нашої газети і колективу – усім велике «Дякую!» – особисте і від імені «народновольців».

Завершальний акорд передсвяткового слова наповнюю вельми щирим і сердечним вітанням колегам-творцям «Народної Волі», її ветеранам, численним передплатникам і шанувальникам, позаштатним авторам, доброчинцям, рекламодавцям. Повірте, Ваше щире, мудре слово, порада і допомога стає історією у кожному числі видання та у вдячних наших працівників і читачів.

У нинішньому числі публікуємо не просто вітання, а щирі слова – спогади, побажання, думки про «Народну Волю» наших вдячних доброчинців й авторів.

Принагідно вітаю усіх, котрі серцем, душею і безпосередньою працею причетні до журналістики і з нашим професійним святом – Днем журналіста!

Читайте, пишіть нам, передплачуйте нашу газету і разом ще сильніше та повніше відчуємо свою власну причетність до справи українства, до зміцнення українського духу! Тоді ще ближчою і ріднішою ставатиме для нас Україна.

Цього Вам бажають «Народна Воля» та Іван Гриджук, директор, головний редактор ПП «Медіацентр «Народна Воля», Заслужений журналіст України, член секретаріату Івано-Франківської обласної спілки журналістів НСЖУ.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!