Газета по-надвірнянськи
 

Фермери на карантин не йдуть

26 червня 2020, 16:17 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 274 переглядів

Минулої п`ятниці, 19 червня, в Україні вперше за Указом Президента відзначили День фермера. Це вже нині фермерів називають драйверами економіки, рушіями народного достатку. Хоч, насправді, займатися фермерством ніколи не доводилося легко.

Фермерів Надвірнянщини привітав голова Надвірнянської районної державної адміністрації Володимир Пасько: «Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята – Дня фермера!

Цього року 19 червня на виконання відповідного Указу Президента України Володимира Зеленського в Україні вперше на державному рівні відзначаємо День фермера.

Розвиток фермерського руху, напружена праця відданих трудівників землі, уміле господарювання, мудрість та наполегливість значною мірою гарантують країні продовольчу безпеку та збереження українського села.

Втілення в життя найсміливіших сподівань, задумів та планів! Погожої Вам днини та щедрих ужинків!», мовиться у привітанні.

Асоціацію фермерів Надвірнянщини очолює цуцилівчанин Володимир Васильович Чумбей. У нашому районі зареєстровано 23 фермерських господарства (ФГ). Кожне з них по-різному веде свою справу, намагаючись долати і погодні, й інші виклики нинішнього життя. В основному фермери Надвірнянщини вирощують зернові та зерно-бобові культури. А останнім часом увагу привернула лохина. Навіть сам засадив цією ягодою пів гектара у Цуцилові, каже керівник районної фермерської асоціації Володимир Чумбей. – Крім гречки, вирощує цю ягоду і тисменичанець Микола Янко у своєму ФГ «Сяйво». Краянам також добре відомі імена фермерів Петра Холопенка з Ланчина та його господарство «Мрія», Оксани Миркевич із Цуцилова (ФГ «Земля»), Василя Ковальчишина із Парища (ФГ «Ковальчишин»).

Уже сьомий рік поспіль розвиває зелений туризм у відомому урочищі Гута у Середньому Майдані Ланчинської селищної ради ОТГ Юрій Рибак із Липівки Тисменицького району. Фермер розводить свиней, курей, займається рибним господарством. Це приваблює поціновувачів екокультури і шанувальників здорового екологічно чистого (вирощеного у природних умовах) харчування. Своє фермерське господарство Юрій Рибак назвав «Явір-Агро».

Недобрі корективи у фермерування цьогоріч вніс коронавірус. Ця зла недуга «привела» за собою карантин, що негативно позначився у повсякденній роботі тих, котрі, зокрема, працюють біля землі. У фермерів виникли гострі проблеми із залученням людей, приміром, до прополювання рослин, а також із реалізацією ранньої, зеленої продукції. Крім того, попри оголошення карантину жодних пом`якшень для фермерів не сталося. Вони, як і до коронавірусного періоду, змушені платити (у час карантину) і орендну плату, і земельний податок… І це далеко не повний перелік труднощів, які мусять долати, у т. ч. і районні фермери. Мусять, щоб устояти перед великими агрохолдингами, які чомусь держава підтримує більше.

Зрештою, скільки ще витримки і сил залишилося у запасі – про це невідомо і самим фермерам. От, інколи, просто вдивляючись у далечінь, не один із них зітхаючи, тяжко подумав, щоб ота коронакриза не спричинила гіршу, земельну, продовольчу кризу родючої української землі, яка ще залишилася.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!