Газета по-надвірнянськи
 

Попередьте фітофтороз

19 червня 2020, 11:42 | Рубрика: До відома краян Версія для друку Версія для друку 17 переглядів

Щоб діждатися доброго урожаю, біля кожної овочевої культури треба походити-потрудитися, подоглядати за нею. А ще були б сприятливі погодні умови. Кожен знає, якщо дощова погода, то вже, напевно, слід чекати розвитку всіляких гнилів на томатах та картоплі, або по-науковому – фітофтороз.

фітофтороз

Це такі грибки, які паразитують на пасльонових. Їх появі сприяють тумани, затяжні дощі, рясні роси, прохолодна погода та погано провітрювані теплиці. Ознаки появи фітофтори появляються спочатку на листках, утворюючи бурі плями, і поступово ураження поширюється на всю рослину. Якщо вчасно не вжити заходів щодо захисту рослин, то за лічені дні може загинути увесь урожай.

Є дуже багато хімічних засобів дії проти фітофторозу. Можна також обійтися без шкідливої для здоров`я та навколишнього середовища ядохімікатів. Пропоную декілька.

Захист помідорів від фітофторозу треба проводити для профілактики перший раз приблизно через тиждень після висадки розчином 200-300 грам натурального деревного попелу, провареного з пів години у 10 літрах води. Після проварювання можна розчинити у цьому розчині 20 грамів господарського мила. Цим відваром тричі за сезон треба скропити рясно кожний кущ. Дешево, екологічно чисто, безпечно для здоров`я та служить підживкою для помідорів.

Оскільки відвар попелу не може дати 100-відсоткового захисту від фітофтори, то є другий метод: у відрі з водою розчинити 20 звичайних пігулок ТРИХОПОЛУ (людські таблетки, які продають в аптеці, або ж 10 вагінальних 500 мг). Отриманим розчином обробляти помідори та картоплю. Першу обробку рослин слід проводити у період інтенсивного росту, наступну – у період цвітіння і за потреби – під час дозрівання плодів.

Такими методами можна захищати помідори і картоплю. Водночас такий метод має багато переваг, у т. ч. і те, що оброблені овочі «людським» препаратом від грибка можна вживати, не очікуючи, щоб минуло кілька тижнів, як це потрібно при використанні фунгіцидів.

Щедрих усім урожаїв!

Галина КОЗАР,

головний спеціаліст

Держпродспоживслужби

в Івано-Франківській області.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!