Газета по-надвірнянськи
 

Про соціальну підтримку краян, дороги і не тільки…

12 червня 2020, 12:12 | Рубрика: Соціальне, У райдержадміністрації Версія для друку Версія для друку 10,607 переглядів

Голова райдержадміністрації Володимир Пасько, відповідаючи на питання про соціальний захист краян в умовах карантинних заходів, зазначив, що держава надавала і надає значної уваги, зокрема, соціально вразливій категорії жителів нашого району, які найбільше потребували підтримки і реальної допомоги. З часу введення у державі карантинних заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби за станом на 1 червня ц. р. управління соціального захисту населення РДА прийняло 3712 пакетів документів для призначення всіх видів державних соціальних допомог та 424 пакети документів для призначення житлових субсидій.

РДА

Начальник управління соціального захисту населення РДА Марія Юрчило конкретизувала ситуацію своїм коментарем:

– Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 264 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги» в автоматизованому режимі 2046 одержувачам продовжено термін виплати державних соціальних допомог у раніше призначених розмірах із 1 березня до 1 червня ц. р. У травні на виконання згаданої постанови у такому ж режимі повторно продовжено 2519 одержувачам термін виплати згаданих соцдопомог у раніше призначених розмірах до 1 липня ц. р.

Відповідно до п. 5 постанови Кабінету Міністрів України № 251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 р.» 2316 краян отримали по 1 тис. грн. Відповідно до постанови КМУ від 25 березня 2020 р. № 247 «Про особливості надання житлових субсидій» 13374 субсидіантам проведено в автоматизованому режимі перерахунок субсидій на збільшену соціальну норму. Перерахували житлові субсидії на літній період без звернення громадян 11512 домогосподарствам, із них 3273-м підтверджено право на субсидію в літній період.

Відповідно до постанови КМУ від 22 квітня ц. р. № 329 «Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми» прийнято 156 пакетів документів, із них по 134 призначено допомогу на дітей фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої груп платників єдиного податку.

На виконання доручення Міністерства соціальної політики України і листа Департаменту соцполітики ОДА у мережі продуктових магазинів «АТБ-Маркет» сформували та передали Надвірнянському територіальному центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) 545 продуктових наборів, які видали одиноким особам та особам, котрі одиноко проживають, віком понад 80 років, одиноким особам та особам з інвалідністю, котрі отримують соціальні послуги у згаданому терцентрі.

Одиноким громадянам та особам з інвалідністю, які отримують соціальні послуги у Надвірнянському територіальному центрі, продуктові набори доставляли за місцем проживання соціальні працівники цього центру. Усім іншим отримувачам допомоги доставили продукти працівники органів місцевого самоврядування та відповідальні працівники об`єднаних територіальних громад.

Водночас у районі на «відкриту телефонну лінію» зверталися одинокі пенсіонери, люди з особливими потребами, яким також допомагали пережити карантинні нелегкі будні.

– Це якраз той випадок, коли бізнес соціально відповідальний і діє у партнерстві з державою, – переконаний Володимир Пасько, відзначивши роботу волонтерських організацій Надвірнянщини, окремих волонтерів, які зробили свій вагомий вклад у цю справу. Траплялися випадки, коли потребувалась додаткова допомога, тому тоді долучалися волонтери. Не всі мали можливість вийти з дому. Не було транспортного сполучення. Надвірнянщина, як і загалом держава, працювала в іншому режимі. Тому волонтерська допомога виявилась відчутною. Також власники бізнесу адресно допомагали своїм працівникам, які тимчасово не працювали і перебували вдома. Це вже – християнська позиція, їх особистий вклад. Тому, вважаю, що це не потрібно афішувати. Краяни самі знають, хто у цей складний час проявив чуйність, порядність і шляхетність… Ми дуже вдячні усім небайдужим, котрі підставили плече ближнім потребуючим.

Підсумовуючи результати діяльності управління соціального захисту населення РДА, протягом основного карантинного періоду, Володимир Пасько наголосив, що управління спрацювало добре в умовах жорсткого карантину, оперативно відгукувалося на допомогу краянам, нікого не залишивши наодинці з проблемами. Голова райдержадміністрації також констатував: – За моєю пропозицією зараз розробляємо маршрутизацію району щодо виїзних прийомів громадян, який плануємо розпочати в останній декаді червня. Розуміємо, що після фінансових потрясінь та інших негараздів, викликаних пандемією, жителям Надвірнянщини дуже важко добиратися до районного центру. Тому проводитимемо виїзні прийоми під моїм безпосереднім керівництвом із залученням відповідальних працівників усіх структурних підрозділів і служб районної виконавчої влади. Адже чимало проблем можна розв`язати зразу на місцевому рівні. Крім того, виникають і деякі термінові питання.

Тому відновлення виїзних прийомів громадян – якраз на часі, доцільне і виправдане.

– Володимире Ярославовичу, продовжуючи обговорення актуальних проблем, конкретизуйте точну суму коштів на ремонт дороги Надвірна – Бистриця.

– Згідно з підписаним меморандумом між головою Пасічнянської сільської ради ОТГ Андрієм Гундою, громадськими активістами цієї об`єднаної громади та головою облдержадміністрації Віталієм Федорівим ремонтні роботи цієї дороги повинні розпочатися не пізніше 17 червня ц. р. Поки що підрядник і виконавець робіт фірма «ПБС» активно працює на автошляху Назавизівського напрямку. Відповідно до даних підрядником зобов`язань протягом цього тижня вони мають завершити роботу і з наступного понеділка передислоковуватимуть техніку на дорогу Надвірна – Бистриця.

Завдяки ініціативі і підтримці голови ОДА вишукано додатково ще 15 млн. грн. і на першому етапі ремонтних робіт загалом залучать 30 млн. грн. Дуже важливо тепер спільно з громадою визначити найпроблемніші ділянки дорожного полотна, які першочергово потребують ремонту. Водночас варто врахувати той факт, що багато потужних виробничих підприємств знаходиться на території згаданої громади і весь їхній великогабаритний транспорт рухається по цій дорозі. Мова, зокрема, про 40-тонні вантажні автомашини, які вивозять продукцію кар`єрів. Тому ремонтуватимуть так, щоб дорожнє полотно витримало ці багатотонні навантаження, аби через рік знову не довелося ремонтувати по-новому.

Також у вівторок, 9 червня, ми провели нараду безпосередньо у Пасічнянській ОТГ за участі Пасічнянського сільського голови Андрія Гунди, народного депутата України Зіновія Андрійовича та активістів села, які звернулися до нас посприяти з ремонтом спортивного залу у Пасічнянському ліцеї. Розробляємо терміново кошториси, займаємося пошуком фінансових ресурсів, щоб вирішити і це інфраструктурне питання ОТГ.

– А що можете сказати жителям інших гірських сіл того напряму, скажімо, Зеленої, куди коштів на ремонт дороги не вистачить?

– Щодня питання ремонту дороги Надвірна-Бистриця є на особистому контролі, починаючи від районної виконавчої влади і завершуючи нашим парламентарем. Ми постійно комунікуємо з головою ОДА, з народним депутатом. Працюємо спільно у цьому напрямку, незважаючи, що обмежені і ресурсом, і можливостями. Пошук додаткових коштів триває. Маємо щирі наміри, що цьогоріч дорогу зремонтуємо повністю. Перший крок – 30 млн. грн. є підтвердженням того, що не словом, а ділом намагаємося вирішити найгостріші проблеми Надвірнянщини, до яких відноситься саме ремонт доріг.

– І ще одне, не менш гостре питання, яким переймаються краяни. Підпали нежитлових приміщень у Надвірній, про що йшлося навіть і з парламентської трибуни у Верховній Раді, коли народний депутат України Зіновій Андрійович звернувся до Міністра внутрішніх справ з вимогою забезпечити пошук і покарати зловмисників. Яка на сьогодні найсвіжіша інформація щодо цього?

– Наразі я би утримався від розлогих коментарів. Зазначу лише, що після звернення Зіновія Андрійовича до очільника МВС цю справу взяло під особистий контроль ГУ Нацполіції України. Справу забрали до Києва, де зараз додатково працюють слідчі. Є вже серйозні напрацювання. Та, поки триває слідство, не маю права розкривати будь-які деталі. Одним словом – робиться все можливе і незабаром ми почуємо про розвиток подій стосовно цієї справи з підпалами магазинів. Це питання – дуже важливе. Бо безпека і спокій громадян – понад усе.

Щодо обвалення моста у Максимці

У середу, 10 червня, відбулося позачергове засідання комісії ТЕБ і НС під орудою Володимира Паська за участі першого заступника голови РДА Ярослава Гундяка, заступника директора ДП «Дороги Прикарпаття» Богдана Сірецького.

Йшлося про ліквідацію наслідків обвалу моста у селі Максимець Зеленської сільської ради через однойменну річку 9 червня. Внаслідок цього утворилося провалля довжиною 7 метрів і шириною 1 метр між дорогою і згаданим мостом, що унеможливило транспортний проїзд, а лише пішохідний перехід. Частково «відрізаними» від центру залишилися 1200 горян у 143 житлових будинках, а також Максимецька ЗОШ І-ІІ ст. У селі відсутній телефонний зв`язок, в окремих місцях працює лише мобільний.

Усі зусилля спрямовані зараз на розчищення обвалення, основні роботи з чого проводить комунальне підприємство Зеленської сільської ради. Думки і пропозиції щодо консолідації зусиль висловили Пасічнянський сільський голова Андрій Гунда та заступник директора ДП «Дороги Прикарпаття» Богдан Сірецький, який наголосив на необхідності скласти дефектний акт, після чого почнуть відновлювати частково зруйнований міст.

Голова райдержадміністрації зосередив увагу членів комісії ТЕБ і НС на соціальному факторі. У населеному пункті, де трапилася надзвичайна подія, проживають 1783 одержувачі соціальних виплат через банківські установи, 994 особи отримують державну соцдопомогу, 360 горян – субсидію на тверде паливо, 429 – пільги на житлово-комунальні послуги.

Тому відновлення повноцінного проїзду має вкрай пріоритетне, соціальне значення.

За станом на час проведення позачергового засідання комісії очільник райвідділу УДСНС в області Андрій Мочерняк запевнив у готовності рятувальників забезпечити горян продуктами харчування та питтєвою водою, а також, у випадку необхідності, транспортом. Щодо останнього, то Андрій Мочерняк запропонував, навіть, чергування автомашини.

Після завершення роботи комісії обговорення надзвичайної ситуації та шляхів її ліквідації продовжили у вузькому колі із залученням спеціалістів.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!