Газета по-надвірнянськи
 

Район потерпає від негоди

26 червня 2020, 16:23 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 395 переглядів

Негода все ніяк не покидає Прикарпаття. Від довготривалих дощів постраждали практично всі райони області включно з містом Івано-Франківськ. Не оминуло стихійне лихо й Надвірнянщину: затоплені дороги, домогосподарства та поля, пошкоджено мости у кількох населених пунктах, зокрема, Зелена, Красна, підмито береги та дамбу в селі Назавизів.

Надвірнянські рятувальники працюють у посиленому режимі, надають допомогу в евакуації людей з підтоплених домогосподарств.

Голова районної ради Іван Гурмак спільно з депутатом районної ради Андрієм Томином, Назавизівським сільським головою Василем Мацеликом та керівником апарату РДА Миколою Кравчуком оглянули місце руйнування дамби у селі Назавизів. У річці Бистриця Надвірнянська через тривалі зливи значно піднявся рівень води, що спричинило руйнування дамби та берега зі сторони села.

Іван Гурмак звернувся до керівництва НГВУ «Надвірнанафтогаз» щодо сприяння у вирішенні даної проблеми, а саме – надання вантажного транспорту для перевезення негабариту й укріплення берегу річки Бистриця Надвірнянська у межах села Назавизів. А також до голови РДА Володимира Паська – щодо виділення негабариту згідно з меморандумом про співпрацю між районною державною адміністрацією та ПАТ «Івано-Франківськцемент».

Очільник депутатського корпусу районної ради відзначив, що повені на Надвірнянщині щороку стають справжнім лихом для району: – Так минулого року найбільш постраждали жителі сіл Битків, Гвізд, Молодків, і також відновлювали два мости. Цього року негода вже нанесла збитки, і наразі намагаємось оперативно працювати над ліквідацією наслідків стихійного лиха. Першочергово укріплюємо береги у селі Назавизів, адже наразі цей населений пункт під загрозою затоплення. Критична ситуація залишається з мостом у селі Зелена, а також тривають рятувальні роботи у селищі Ланчин. Ми всі бачимо погіршення погодніх умов та їх наслідки. Тому будьмо особливо уважними».

Закликаємо краян, перш за все, не покидати свої домівки без нагальної потреби; побачивши, що хтось потрапив у скрутне становище через негоду – телефонувати за номером «102» або повідомити про це аварійні служби «101». Про проблеми, які виникають на ділянках дороги, просять повідомляти за телефоном (0342) 54-93-03.

***

Голова районної ради Іван Гурмак висловлює вдячність за оперативне реагування того ж дня, 23 червня, на його звернення щодо невідкладних робіт з укріплення берега Бистриці Надвірнянської у Назавизові, зокрема, голові Надвірнянської РДА Володимирові Паську, НГВУ «Надвірнанафтогаз» (Олег Мальчик), Надвірнянскому держлісгоспу (дир. Руслан Осташук), ПАТ «Івано-Франківськцемент» та Андрію Троценку («Смарагд Прикарпаття») за надану спецтехніку та негабарит, інформує районна рада.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!