Газета по-надвірнянськи
 

Реформи: що буде з районними радами?

19 червня 2020, 14:04 | Рубрика: Влада, Реформи Версія для друку Версія для друку 10,426 переглядів

Районні ради передбачені чинною Конституцією України, а, отже, вони діятимуть і на рівні нових районів. Інший варіант можливий лише після внесення відповідних змін до Основного Закону. 12 червня Уряд схвалив законопроект щодо впорядкування окремих питань діяльності й організації органів державної влади, органів місцевого самоврядування у зв’язку із утворенням (ліквідацією) районів, де прописано чітку регламентацію подальших кроків.

Як зауважив заступник міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода, проектом документу визначено, що повноваження районних рад, які представляли спільні інтереси територіальних громад районів, ліквідованих Верховною Радою України, припиняються у день набуття повноважень райрадами, обраними на відповідних перших місцевих виборах у новостворених районах.

Також у законопроекті зазначається, що обрані райради нових районів із дня набуття ними повноважень є правонаступниками всього майна, прав та обов’язків районних рад, території яких включено до складу відповідного нового району.

Проектні норми регламентують і питання утворення та реорганізації районних рад як юридичних осіб. Питання формування обсягу повноважень районних рад, як повідомив заступник Міністра, ще узгоджується з профільними міністерствами. Попередньо, до власних повноважень райрад належатиме управління майном спільної власності територіальних громад району і розмежування майна між територіальними громадами.

Щодо делегованих повноважень, які визначать секторальні закони, ще тривають консультації. Розглядають наступні пропозиції: підтримка освіти (спеціальна загальна середня освіта); підтримка охорони здоров’я (підтримка та розвиток закладів охорони здоров’я вторинного рівня); соціальний захист населення (соціальні територіальні центри, окремі заходи із соціального захисту дітей та ветеранів війни та праці на районному рівні); фізична культура та спорт на районному рівні; культура та мистецтво на районному рівні; реалізація районних програм і заходів у молодіжній сфері; вирішення окремих питань у сфері землеустрою, містобудування та архітектури на районному рівні.

«Принциповою є позиція, що жодне повноваження райрад не повинно дублюватися чи пересікатися з повноваженнями органів місцевого самоврядування територіальних громад. Вони мають стосуватися лише об’єктів спільної власності територіальних громад на період до повної чи часткової передачі їх громадам. Не буде ніякого підпорядкування органів місцевого самоврядування територіальних громад районним радам ні адміністративно, ні фінансово», – повідомив В’ячеслав Негода, інформує пресслужба ОДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!