Газета по-надвірнянськи
 

Розширення та модернізація мереж вуличного освітлення у Надвірній

5 червня 2020, 11:57 | Рубрика: Самоврядування Версія для друку Версія для друку 1,146 переглядів

Із метою забезпечення безпеки громадян міста за останні 10 років активно розбудовується мережа вуличного освітлення, яка з кожним роком охоплює все більше і більше вулиць. На сьогодні протяжність мереж вуличного освітлення – близько 72 км.

міська-рада_освітлення

За період 2016-2019 років облаштовано зовнішнє освітлення протяжністю понад 13 км (встановлено майже 210 опор та понад 490 світильників).

Із 2015 року НКРЕКП прийняттям відповідних постанов регулярно підвищує вартість електроенергії для зовнішнього освітлення, що негативно впливає на розвиток місцевих громад. Так із 2014 року тариф на електроенергію для зовнішнього освітлення зріс на 728,3%, а видатки відповідно на 760,7%.

З метою зменшення видатків міського бюджету на оплату електроенергії на зовнішнє освітлення КП «Надвірнакомунсервіс» із початку 2019 року проводить заходи щодо зниження витрат на споживання електроенергії системою вуличного освітлення міста та застосування енергоощадних технологій.

Працівники КП «Надвірнакомунсервіс» із початку 2020 року з метою розбудови та модернізації мережі вуличного освітлення виконали наступні роботи: влаштовано освітлення 2-х пішохідних переходів біля Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3; пішохідного переходу на перехресті вулиць В. Великого та Грушевського (біля КНП «Надвірнянська ЦРЛ»); пішохідного переходу на перехресті вулиць Грушевського та Руднєва. Для цих робіт встановлено окремі опори та використано спеціалізовані LED-світильники; облаштовано освітлення алеї на вході міського парку ім. Івана Франка, де змонтовано нові опори із використанням спеціалізованих паркових LED-світильників; змонтовано нові лінії вуличного освітлення на вул. Олімпійська (зі встановленням нових опор та сучасних LED-світильників) та на вул. О. Степанівни, а також додаткову опору вуличного освітлення на вул. Хмельницького (зупинка «Торговиця»); змонтовано нові точки освітлення прибудинкових територій будинків №1 на вулицях Коперника і 8 на вул. І. Франка, на вул. Шашкевича, Соборна, Кармелюка.

Проведено заміну старих світильників на економніші та сучасніші на 21-й вулиці: Шашкевича, Коцюбинського, Мазепи, Вишнева, Чайковського, Польова, Василіянок, Богуна, Княгині Ольги, Костя Левицького, Д. Галицького, м-н Шевченка, Грушевського, Зелена, Касіяна, Квіткова, парк ім. Івана Франка, В. Великого, Вітовського, Міцкевича, Олімпійська.

Загалом під час виконання згаданих робіт змонтували 977 метрів погонних нових ліній, встановили 44 нові точки освітлення і 30 нових опор та замінили 208 старих світильників.

Також встановили 20 комплектів обладнання АСКОЕ (автоматизована система комерційного обліку електроенергії) для шаф обліку вуличного освітлення, яке дасть змогу дистанційного зняття показників обліку ЕЕ та параметрів якості електромережі, можливість купівлі дешевшої електроенергії для потреб вуличного освітлення, повідомляє Надвірнянська міська рада.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!