Газета по-надвірнянськи
 

Водопостачання у Надвірній: оновлення за 15 років

26 червня 2020, 16:17 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 277 переглядів

У 2005 році воду подавали за графіком: зранку, в обід і ввечері – по 3 години.

Заборгованість по підприємству склала 1 860 тис.грн. Споживання електроенергії у місяць склало 240 тис. кВ. Працювало 10 свердловин на першому підйомі і 1 свердловина на другому підйомі. Доступ до свердловин був відкритий для сторонніх осіб. Лінії електропередач перебували в аварійному стані. Резервне живлення як на водозаборі, так і на очисних було відсутнє.

Колектив КП «Надвірнаводоканал» при повній підтримці Надвірнянської міської ради, міського голови, його заступників та депутатських корпусів різних скликань виконали такі роботи: проведено реконструкцію водозаборів; забезпечено незалежне трьохстороннє живлення електроенергії водозабору та двостороннє живлення очисних споруд, яке дало можливість перевести підприємство з ІІІ у ІІ категорію; проведена повна реконструкція та капітальний ремонт лінії електропередач на водозаборі; збудовані 8 павільйонів на основні свердловини на водозаборі та підняті над землею на 1,5 метра – це запобігло доступу сторонніх осіб до свердловин. Свердловини глибиною від 20 м до 30 м відповідають глибині залягання водоносного горизонту, з якого місто Надвірна забезпечується питною водою.

Замінено також центральний водопровід від першого до другого підйому водозабору з реконструкцією підводів до свердловин вартістю 1 млн. грн. із державного бюджету та вартістю 900 тис. грн. з держбюджету. Проведена реконструкція, промивка і заміна насосного обладнання на семи основних та резервних свердловинах. Збудовано за кошти міського бюджету захисну дамбу (берегоукріплення) на водозаборі першого підйому на річці Бистриця, яка захистила на сьогодні від повного підтоплення і забезпечила безперервну роботу водозабору вартістю 801 тис. грн.

Зараз знезаражують воду гіпохлоридом натрію, який виготовлюють прямо на водозаборі з екстра солі та є екологічно нешкідливий. До цього часу використовували рідкий хлор із балонів, що було екологічно небезпечно.

Розпочато будівництво резервуару V 5 тис.м куб.

За кошти міського та обласного бюджетів протягом 15 років (із 2005-го по 2020-й) замінено водопровід у місті Надвірна на вулицях Ломоносова, Кобринської, О. Степанівни, Руднєва, Котляревського, Л. Українки, Рамішвілі, Соборна, Стефаника, Вагилевича, Молодіжна, Комунальна, Новопроектна, Федьковича та інші на поліетиленові труби діаметром від 50 мм до 160 мм. Завдяки цьому на 50 % зменшилися втрати води у водопроводах.

Пробурено нову свердловину на вул. Комарова і забезпечено тут цілодобове водопостачання.

Проведено реконструкцію очисних споруд і ГКНС із повною заміною насосного обладнання і збудовано різного роду за державні кошти майже 9 тисяч метрів погонних каналізаційних колекторів діаметром від 200 мм до 1600 мм. Споживання електричної енергії у цілому по підприємству зменшилося у місяць із 240 тис.кВ/г до 90 тис.кВ/г. При цьому графік подачі води збільшився з 10 годин до 24 годин на добу.

Усі згадані роботи дали можливість КП «Надвірнаводоканал» стабільно, якісно та безперервно надавати послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, інформує дирекція КП «Надвірнаводоканал».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!