Газета по-надвірнянськи
 

Воду подають із резервних свердловин

26 червня 2020, 16:15 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 259 переглядів

Червневі зливи вплинули на роботу водоканалівців.

Про ситуацію із підтопленням водозабору першого підйому розповідає директор КП «Надвірнаводоканал» Василь Литвинюк: «У вівторок, 23 червня, із 4-ї до 6-ї год. ранку вода піднялася суттєво. Захисна дамба, споруджена за кошти міського бюджету, витримала, довела свою ефективність. Одначе, водозабір підтопило з боку Пнів`я. За 500-800 метрів до водозабору утворилося плесо і підтопило 9-ту, 16-ту і 21-у свердловини. Зараз ми оперативно вжили заходів і перейшли на резервні свердловини. Вода контролюється як на першому підйомі, так і на другому. На сьогодні жодних проблем з якістю питної води немає. Два дні тому виникла потреба, коли протягом години збільшилася каламутність. Ми оперативно промили мережі і тепер вода у всіх мережах Надвірної відповідає усім показникам якості. Ми також збільшили знезараження води. При нормі від 1 до 5-ти міліграм на 1 м куб. гіпохлориду подаємо 3,6 млг на один кубометр води. Це відповідає нормам й уможливлює знезараження води, щоб вона була якісною. (До слова, приміром, у Коломиї норма: 35 млг на 1 кубометр води. У нас – 5 міліграм, бо ми подаємо воду з підземних свердловин, а коломияни беруть поверхневу воду із річки Прут. Тому й подають більший відсоток гіпохлориду. Як, зрештою, й в обласному центрі)».

Якість води працівники КП «Надвірнаводоканал» контролюють кожні 15 хв., проводячи відповідні лабораторні аналізи. Зокрема, аналізують показники забарвлення мутності, PH води, а також щогодини контролюють вміст хлору у воді.

У зв`язку з нинішніми погодними умовами згідно з наказом адміністрації комунального підприємства ці аналізи проводять кожні 15-20 хвилин, півгодини. При відборі води зазначають час з метою порівняти показники забарвлення, мутності (чи не погіршується) тощо. Зараз споживачам подаємо воду у межах норми.

За станом на 23 червня ц. р. у зв’язку з підтопленням водозабору першого підйому затоплено основні свердловини. КП «Надвірнаводоканал» перейшло на резервні свердловини. Тиск води зменшено до 1 атмосфери. Холодне водопостачання буде на 1-2 поверхах. Вибачте за тимчасові незручності. Дякуємо за розуміння, наголошують у КП «Надвірнаводоканал»

Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!