Газета по-надвірнянськи
 

Для попередження ожиріння та діабету

24 липня 2020, 11:24 | Рубрика: До відома краян, Здоров`я Версія для друку Версія для друку 3,497 переглядів

16 червня ц. р. на кафедрі біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (ПНУ) стартувала реалізація транскордонного проєкту «Персоналізовані підходи для попередження ожиріння та діабету – спільна румунсько-українська програма отримання та поширення знань про здоров’я (PrePOD)».

Грант 2SOFT/4.1/56 реалізується у межах Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020 та фінансується Європейським союзом через Європейський Інструмент Сусідства (90%), а також залученими університетами-партнерами (10%).

Мета проєкту – підвищення обізнаності жителів щодо факторів ризику, пов’язаних із надмірною вагою, ожирінням та цукровим діабетом, обстеження дорослих і дітей на місцях та їх персоніфіковане консультування.

Проєкт покликаний сприяти зменшенню поширення ожиріння і цукрового діабету в Україні та Румунії.

Координатори – професор завіду­вач кафедри біохімії та біотехнології ПНУ Володимир Лущак (м. Івано-Франківськ, Україна) та професор завідувач кафедри охорони здоров’я та розвитку людини університету «Штефан чел Маре» Mihai Covasa (м. Сучава, Румунія). Серед виконавців проєкту з українського боку є також фахівці Івано-Франківського національного медичного університету.

Науковці та лікарі з України і Румунії мають досвід у вивченні клінічних проявів ожиріння та діабету, побудові стратегій збалансованого харчування, зниження ваги тіла чи коригування станів, які пов’язані з метаболічними порушеннями.

Дорослих та дітей шкільного віку, які проживають у міських і сільських районах округу Сучава й Івано-Франківської області, безкоштовно та безпечно обстежать із дотриманням усіх вимог карантину. Кожен учасник програми, який за результатами скринінгу потрапить у зону ризику ожиріння чи цукрового діабету другого типу, отримає консультацію та буде скерований до сімейного лікаря, який надалі консультуватиме пацієнта.

Також українські й румунські фахівці з біології та медицини проведуть низку тренінгів для сімейних лікарів. Відповідне навчання дасть можливість медпрацівникам первинної ланки допомогти самостійно консультувати своїх пацієнтів щодо можливостей попередження виникнення захворювань, пов’язаних із харчуванням та формувати у жителів навички здорового способу життя.

Керівник проєкту: професор Володимир Лущак.

Контактна особа: доцент Олександра Абрат (ел. пошта: abrat_kbb@ukr.net, тел. +38068- 038-01-25).

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!