Газета по-надвірнянськи
 

ХХVII Міжнародний Гуцульський фестиваль перенесено на 2021 рік. Та дух гуцульський стає ще кріпкішим у збереженні і розвитку Гуцульського краю

31 липня 2020, 11:08 | Рубрика: Тема дня Версія для друку Версія для друку 485 переглядів

IMG_3883

На розширеному засіданні Управи ГО «Всеукраїнське товариство «Гуцульщина» у Косові 28 липня під орудою голови Товариства Дмитра Стефлюка (на світлині) обговорено ряд важливих питань діяльності цієї громадської організації. В його роботі взяли участь керівники районних гуцульських осередків та відділів культури Косова, Верховини, Коломиї, Рахова, Вижниці, Путили, Яремчі. Надвірнянщину представляли голова товариства Роман Гурмак, начальник відділу культури РДА Олександр Зварчук та автор цих рядків від ЗМІ.

У зв`язку з нинішньою пандемічною ситуацією учасники засідання проголосували за перенесення на 2021 рік ХХVII Міжнародного Гуцульського фестивалю, який цьогоріч влітку мав відбутися у Косові. Косів і на наступний рік залишається місцем проведення цього розмаїтого і значного громадянського значення мистецького заходу (дата поки що не визначена). Голова товариства Дмитро Стефлюк та керівники Косівської районної ради і райдержадміністрації Павло Ванджурак і Петро Іванишин, голова Косівського районного гуцульського осередку Юрій Стефурак та представники з інших районів відзначили, що перенесення дати фестивалю не означає затухання чи применшення діяльності Гуцульського товариства, а навпаки варто у ці дні і місяці доступними і дозволеними у законодавчому полі методами і заходами, передусім, в онлайн-режимі пропагувати добрі справи, господарку, мистецтво, культуру, звичаї й обряди, галузеві виставки і свята, які розкривають велич Гуцульщини як самобутнього краю і людей.

Схвально відгукнулися учасники засідання про наказ Міністерства культури та інформаційної політики України «Про підтвердження статусу Міжнародного Гуцульського фестивалю» від 25 червня ц. р., згідно з яким закріплюється згаданий статус на 5-річний термін, а згодом його треба підтверджувати. Такий галузевий документ узаконює певний обсяг фінансування проведення Міжнародних Гуцульських фестивалів.

Управа «Гуцульщини» підтримала звернення Х з`їзду Всеукраїнського товариства «Гуцульщина» щодо збереження районів Гуцульського краю як окремих адміністративно-територіальних одиниць. Усі згадані райони збережені, окрім Путильського, який увійшов до складу Вижницького на Буковині.

Учасники засідання взяли до відома інформацію про звернення Х з`їзду «Гуцульщини» щодо демонстрування кінофільмів «Останній москаль» та «Великі вуйки» і висловилися за недопустимість аналогічного необ`єктивного й абсурдного трактування ролі Гуцульщини і гуцулів в українському кінематографі, а також за те, що оцінку цьому негативному явищу має дати Міністерство культури України.

За інформацією генерального директора Коломийського музею «Гуцульщина та Покуття» Ярослави Ткачук, обговорено перспективи розвитку музейної справи у Гуцульщині. Особливого значення надали ролі товариства «Гуцульщина» щодо відстоювання економічної свободи підприємств та підприємницьких структур Гуцульського краю в умовах створення ОТГ та нових районів, основуючись на відповідному законі України про статус гірських населених пунктів та Указі Президента, про потребу виробити стратегічну карту соціально-економічного та культурно-туристичного розвитку Гуцульщини як гірського краю.

У блоці питань, що стосуються відзначення 30-річчя створення товариства «Гуцульщина» в Україні, наголошено, що районним осередкам слід прискорити подання відповідних матеріалів до спецвипуску журналу «Гуцульщина» з цієї нагоди, а також продовжити ефективну співпрацю із засобами масової інформації та сайтом Товариства. Особливо відзначено потребу подальшої співпраці з Фундацією українських гуцулів Румунії.

Підсумково і лейтмотивово: дух Гуцульщини, її господарка та економічний потенціал, матеріальна, мистецька і духовна культура мають набувати защораз нових висот і нової якості у загальноукраїнському, європейському і світовому вимірах.

Іван ГРИДЖУК “Народна Воля”.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!