Газета по-надвірнянськи
 

Історія кохання загиблого «Морячка» з Івано-Франківщини стала виставою

31 липня 2020, 10:53 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 15 переглядів

Калушанин Назар Павлик, молодий актор Львівського академічного драматичного театру імені Лесі Українки, який вдало реалізувався у професії, спробував себе у ролі режисера й анонсував дебютну виставу – документальну драму «Життя P.S.».

В її основу поклали історію зі щоденника жінки-військової, гранатометниці Валерії Бурлакової. Вона закохалася у сапера Анатолія Гаркавенка із Делятина, позивний «Морячок», якого забрала нещадна війна при виконанні бойового завдання у підрозділі ОУН 93-ї ОМБ. «За своє недовге життя двадцятип’ятирічний хлопець з Івано-Франківщини встиг поборотися: бився у рядах ДУК ПС, ОУН, 93-ї ОМБр. Мріяв про перемогу і про достойне життя українців на своїй землі. Знайшов на війні своє кохання. Герої не вмирають, доки ми продовжуємо їхню справу. Будьмо достойними пам’яті загиблого побратима», повідомили у батальйоні.

Назар Павлик зазначив, що на фронті багато жінок, які сміливістю і відвагою зовсім не поступаються чоловікам. Про це режисер і хотів наголосити у виставі: «Насправді є багато жінок в АТО – не тільки помічниці у штабах, медики, волонтери, але й ті, котрі воюють на рівні з чоловіками».

У виставі переплелося багато тем: кохання на війні, історія жінки-воїна. Але, передусім, це розповідь про людину та її непросту долю. Режисер хотів показати, наскільки легко все втратити. І як, на превеликий жаль, часто не з нашої вини можуть складатися обставини.

Автор акцентує, що історію потрібно поставити на мову театру. Адже просто можна перечитати щоденник жінки і все набагато яскравіше уявити, аніж те, що покажуть на сцені. Одна із сюжетних ліній вистави – зустріч Валерії з «Морячком» упродовж 40 днів, поки душа загиблого блукатиме по землі, щоб відпустити, вирішити всі свої проблеми і подумати, як жити далі.

Назар Павлик каже, що дебютна робота стане для нього справжнім викликом і великою відповідальністю. Адже дивитимуться виставу ті, котрі причетні до подій, зокрема, і сама Валерія: «Це все – живі люди, живі долі, не хочеться нікого зачепити, треба бути дуже обережним із кожним».

Невипадково обрали для вистави і твори у виконанні Василя Сліпака – оперного співака світового рівня, добровольця, який загинув на фронті. Наживо дійство показуватимуть уже у наступному театральному сезоні, який стартує у вересні, інформує «KURS».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!