Газета по-надвірнянськи
 

Кращі співці величі української Конституції

24 липня 2020, 11:58 | Рубрика: Конкурси-Проекти-Форуми, Культура Версія для друку Версія для друку 6,411 переглядів

Їх визначало за результатами огляду-конкурсу вокально-хорового жанру, присвяченого Дню Конституції України, районне журі під орудою начальника відділу культури РДА Олександра Зварчука, секретар – провідний методист РБК Дарія Гринішак.

У номінації «Вокальні ансамблі» перше місце здобув народний аматорський вокальний ансамбль «Скарбниця» Гвіздського сільського БК (кер. Любомир Боднарук); друге – вокальний чоловічий ансамбль із Лісної Тарновиці, яким керує Віктор Дем`янів; почесне третє місце – у пнівської «Горлиці» на чолі з Іриною Гордійчук, битківських опришків із Степаном Паньківим та ансамблю із Каміннецького БК під керуванням Мирослава Кузіва.

Квартет, дует і вокальне тріо змагалися відповідно у своїй номінації «Малі вокальні форми». Тут третім стало вокальне тріо Зеленського СБК під орудою Наталії Осташук у складі Соломії Філюк, Вікторії Осташук і Любові Добрянської.

Дует Соломії Яремчук та Володимира Кузюка із Бистриці посів друге місце; народний аматорський чоловічий вокальний квартет «Легіт» (кер. Віктор Чудновський) – перше.

Справжній сольний батл між собою влаштували семеро солістів, кожен з яких посів мистецькі сходинки. На першій – надвірнянець Віктор Чудновський і Микола Ровенко з Цуцилова. Молодківчани Катерина Кисляк, яка виконує автентичні пісні, та автор і виконавець Назарій Тимків – на другій. Переможна третя сходинка вмістила одразу трьох чарівних солісток із сільських будинків культури гірських Зеленої – Вікторію Осташук, Максимця – Мар`яну Сидорук, Бистриці – Соломію Яремчук.

Лауреатами огляду-конкурсу стали:солістка Анастасія Кецман Лоївського СК, вокальні ансамблі СБК Молодкова (кер. Назар Тимків), СК Пасічної (кер. Парасковія Гаврильчук); вокальні дуети Черниківського і Пасічнянського СК, де керівники відповідно Галина Яремчук і Парасковія Гаврильчук; вокальне тріо у складі Ольги Дерещук, Юлії Момут, Анастасії Вальчук Назавизівського СК під орудою Оксани Колінковської.

Цьогорічний районний огляд-конкурс вокально-хорового жанру провели через запис на відео колективів та окремих вокалістів у закладах культури на місцях. Значну активність закладів культури у підготовці до такого мистецького заходу, високу майстерність виконавців та успішну практику роботи в нових умовах, пов`язаних з певними карантинними обмеженнями, відзначив заступник голови журі директор районного БК Іван Романюк. Провідні методисти РБК Дарія Гринішак, Ганна Халак і Валентина Лисюк зазначили, що район єдиний в області провів такий конкурс за новими умовами. Колективи і виконавці показали високий професійний рівень співу та культуру поведінки на сцені. Участь у конкурсі вокально-хорових колективів Надвірнянщини посприяла значному підвищенню рівня виконавської майстерності. Адже огляд є і своєрідною школою передового досвіду цього жанру, підкреслили провідні методисти РБК, висловлюючи водночас жаль, що в огляді, через обмеження карантину, не взяли участь хорові колективи.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!