Газета по-надвірнянськи
 

«Краснодвір»: повернення із забуття через музику

31 липня 2020, 10:56 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 57 переглядів

Нещодавно серед стін, на прибраній заздалегідь території, замку «Краснодвір» у районному центрі шанувальники музики й історії рідного міста, а також усі охочі мали можливість насолодитися музичними творами у виконанні народного аматорського естрадно-духового оркестру районного БК під орудою Богдана Курільця.

Акція відбулася у рамках проєкту «Надвірнянський замок «Краснодвір»: промоція через мистецтво», який організувала ГО «Надвірнянський інформаційно-туристичний центр» під орудою Володимира Гринішака за співфінансування Національного фонду на підтримку демократії (NED) у рамках проєкту Агентства з розвитку приватної ініціативи «Спадщина для розвитку і підвищення громадської участі у збереженні та використанні потенціалу спадщини місцевих громад» і партнерства Надвірнянської міської ради та відділу культури, молоді і спорту РДА.

IMG_20200724_211617

Очільник цього відділу районної виконавчої влади Олександр Зварчук наголосив, що в рамках концерту звучать твори української, європейської і світової класики. Оркестр готувався два місяці. Це – завершальний етап проєкту. Планують ще видати буклет трьома мовами про Надвірнянський замок «Краснодвір».

– Мета нашого проєкту – залучити активну і творчу молодь до промоції «Краснодвору», зокрема, і міста Надвірна загалом, – зазначив Володимир Гринішак, – бо ми вважаємо, що спадщина і «Краснодвір», і мистецтво, і творчі люди, абсолютно переплетені між собою! Вони можуть як доповнювати один одного, так і підсилювати. Ми вважаємо, що такі проєкти, крім залучення громадськості до життя міста, збереження спадщини, уможливлюють людям проявити себе, розповісти більше про місто.

Організатори акції намагаються привернути увагу до історико-культурного об`єкту за допомогою мистецтва. У майбутньому планують тут зробити туристично-привабливе місце.

– Це – повернення культурного об`єкту із забуття засобами мистецтва, – вважає історик Богдан Зрайко і додає, що промоція не може обмежу­ватися фінансовою частиною, а мусить містити інформаційну складову. Тому цей мистецький захід – частина інформаційної складової. Можна влаштувати і пленери для майстрів пензля, виставку робіт. Словом, існує дуже широке коло можливостей повернути цей об`єкт не просто як одиницю на мапу культурної галузі Надвірнянщини. Подібні методи вже давно застосовують у країнах ЄС. Народний депутат України Зіновій Андрійович впевнений, що, якщо би належно дослідити цей замок, то Надвірна подорослішала б мінімум на три століття…

До співфінансування долучився Національний фонд на підтримку демократії. Його директор Лада Маланій переконана, що концерт – це один із прикладів найбільш святкових ініціатив. Як координатор ще одного проєкту «Спадщина для розвитку: підвищення громадської участі у збереженні та використанні потенціалу спадщини місцевих громад» Лада Маланій каже, що пощастило отримати невеликий гранд (50 тис. грн.) для підтримки інших громадських організацій України, які роблять оригінальне і заодно дуже потрібне, що згодом стає поштовхом для певних змін, що потрібні і привертають увагу саме зараз. Завдяки консолідації зусиль всіх зацікавлених сторін, хоч і при невеликому фінансуванні, але вдалося організувати маштабну акцію. Це – реально круте шоу.

Із цим погоджуються всі, хто побував концерті.

Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!