Газета по-надвірнянськи
 

Надвірнянське управління: Бізнес-спільнота спрямувала майже 26 млн.грн. єдиного податку до місцевих скарбниць

21 липня 2020, 12:02 | Рубрика: Інформує ГУ ДПС в Івано-Франківській області Версія для друку Версія для друку 546 переглядів

Протягом першого півріччя 2020 року малий бізнес Надвірнянщини та Яремчанщини сплатили до місцевого бюджету 25641 тис. грн. єдиного податку. Проти того самого періоду минулого року такі надходження зросли на понад 1380 тис. грн. Про це повідомили в Надвірнянському управлінні.

Зокрема, фізичні особи – підприємці сплатили 22704 тис.грн. єдиного податку, юридичні особи – 2867 тис.грн. та сільськогосподарські товаровиробники – 69 тис.грн.

Нагадаємо, що спрощена система оподаткування – це особливий механізм справляння податків і зборів, що замінює сплату окремих податків і зборів на сплату єдиного податку з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності. Спрощена система оподаткування регулюється гл. 1 р. XIV Податкового кодексу.

 

Легальні доходи – стабільні надходження до бюджету

Протягом першого півріччя 2020 року платниками податків Надвірнянського управління до бюджетів всіх рівнів з легальних доходів перераховано 192645 тис грн податку на доходи фізичних осіб, 12857 тис грн військового збору та 197285 тис грн єдиного соціального внеску.

В управлінні зазаначають, рівень надходження податку на доходи фізичних осіб та військового збору у бюджет знаходиться у прямій залежності від рівня нарахованої заробітної плати.

Крім того, лише офіційна зайнятість передбачає соціальні гарантії найманому працівнику у разі настання страхового випадку, оскільки з легальної зарплати роботодавець сплачує ПДФО, військовий збір та єдиний внесок на загальнообов’язкове держане соціальне страхування. Надзвичайно важливо, щоб кожен працівник вимагав від свого працедавця офіційного оформлення трудових відносин та легальної зарплати.  Роботодавець, який ухиляється від офіційного оформлення працівників, позбавляє їх захисту основних трудових прав, а  наймані працівники втрачають страховий стаж, який забезпечує їм отримання заробленої пенсії та інших соціальних виплат.

 

За І півріччя платники ПДВ сплатили майже 63 млн гривень

За словами начальника Надвірнянського управління Василя Гнатюка, платники податку на додану вартість, які перебувають на обліку в управлінні, за січень - червень 2020 року перерахували до державного бюджету 61,9 млн гривень.

Він зазначив, це на 16,7 млн грн. більше ніж за аналогічний період минулого року. У структурі доходів держбюджету сплата податку на додану вартість склала понад 17 відсотків.

За першу половину року платникам відшкодовано 11,7 млн.грн.

Керівник нагадав що, відповідно до Закону України від 16 січня 2020 року №466-ІХ запроваджено єдиний звітний період для звітності з ПДВ, подовжено граничний термін реєстрації в ЄРПН зведених податкових накладних тощо.

 

Місцеві бюджети від роздрібної торгівлі алкогольними та тютюновими виробами отримали 8672 тис. гривень

За червень 2020 року до місцевих скарбниць Надвірнянського району та Яремчанської міської ради платниками податків сплачено 746 тис. гривень акцизного податку з реалізації роздрібної торгівлі підакцизних товарів. Зокрема платниками Надвірнянщини сплачено 2338 тис.грн. акцизного податку та 6344 тис.грн.-платниками Яремчанщини.

Нагадаємо, з кожної одиниці проданої алкогольної продукції чи тютюнового виробу п’ять відсотків акцизного податку надходять до скарбниці району. При цьому, акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів повинен відображатися у фіскальному чеку окремим рядком. Якщо немає чеку – податок не сплачено, і відповідно не наповнюється бюджет. Тому, рекомендуємо покупцям завжди вимагати у продавця фіскальний чек за товар, який не лише доводить факт продажу, а й гарантує захист прав споживачів від фальсифікованої продукції.

Крім того, інформуємо, що до місцевих бюджетів сплачено 534 тис. гривень плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Нагадаємо, що 30 червня 2020 року – останній день сплати акцизного податку за травень поточного року платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю.

Платники Надвірнянського управління з початку року погасили майже 1,5 млн гривень податкового боргу по ЄСВ

В Надвірнянському управлінні повідомили, що протягом червня платники податків зменшили заборгованість по ЄСВ на 565,9 тис.грн. З поточного року до бюджетів усіх рівнів за рахунок погашення податкового боргу надійшло 4816 тис. грн.

Найбільші суми надходжень забезпечені до державного бюджету –3777,3 тис. грн, ще 1038,7 тис. грн спрямовано до місцевих бюджетів.

Робота з недопущення та погашення податкового боргу залишається пріоритетним напрямком роботи податкової служби.

Надвірнянське управління звертає увагу на те, що п. 9 прим. 15 розділу «Прикінцеві та перехідні положення»  Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» підлягають списанню нараховані та несплачені або нестягнуті суми недоїмки разом зі штрафами та пенею, нараховані фізичним особам – підприємцям (крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та особам, які провадять незалежну професійну діяльність, які з 01.01.2017 і до дня набрання чинності 03 червня 2020 року.

Надвірнянське управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!