Газета по-надвірнянськи
 

Обережно: небезпечна та отруйна рослина борщівник Сосновського

24 липня 2020, 11:17 | Рубрика: До відома краян Версія для друку Версія для друку 13 переглядів

Протягом значного періоду у всіх районах області набуває поширення небезпечна шкідлива рослина борщівник Сосновського (Heracleum sosnowskyi Manden). На угіддях проявилась як дикоростуча рослина, а в посівах – як бур’ян. Тривогу викликає те, що при контакті з нею можна отримати опіки, такі непоодинокі випадки траплялися у минулому.

борщівник

Особливістю є те, що зелена маса борщівника містить фурокумарин, що спричиняє опіки, викликає дерматити, особливо при попаданні на місце опіку сонячних променів. Тому навіть одноразове торкання до борщівника призводить до опіків. Через 1-2 дні пошкоджена поверхня тіла досягає декількох сантиметрів, важко гоїться, загострює появу інших шкірних захворювань. Тому без рукавиць і незахищеного тіла одягом до нього підходити не потрібно.

Найефективніший метод боротьби з нею – навесні чи після скошування підрізання кореня з глибини 8-12 сантиметрів, що забезпечує практично повне знищення рослини, а підрізання і зрізування товстих коренів шляхом обробітку грунту; регулярно проводити заходи із запобігання його поширення шляхом випасу (молоді листки рослини поїдають коні, вівці та корови), систематичного косіння; ефективним є хімічний захист, який потрібно застосовувати протягом вегетаційного періоду у фазі розетки; рекомендують такі гербіциди – Старане, Антибур’ян й інші препарати, як окремо, так і в сумішах із гліфосатами, які можна придбати у спеціалізованих магазинах і агроаптеках.

Прикарпатська державна сільськогосподарська дослідна станція Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН України впродовж минулих років провела дослідження з випробування гербіцидів, запропонованих у боротьбі з насадженнями рослин борщівника Сосновського. Результати випробувань показали, що найефективнішою є бакова суміш гербіцидів «Зернодар-Чистопол-Хлібодар-ПАР Корона».

Усі захисні заходи слід проводити ранньої весни або після скошування, коли рослина перебуває у фазі розвитку «розетка» (10-40 см росту)! При цьому потрібно суворо дотримуватись регламентів і санітарних правил, що виписані на етикетках упаковок гербіцидів.

Галина КОЗАР,

провідний спеціаліст

Держпродспоживслужби.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!