Газета по-надвірнянськи
 

Працівники природно-заповідної справи – на варті охорони природи

3 липня 2020, 11:45 | Рубрика: Природа Версія для друку Версія для друку 4,060 переглядів

Щорічно 7 липня – професійне свято працівників природно-заповідної справи відповідно до Указу Президента України № 629 від 18 серпня 2009 року.

Gorgany11

За результатами даних обліку територій та об’єктів природно-заповідного фонду, поданих органами виконавчої влади на місцевому рівні, що забезпечують реалізацію державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, за станом на 1 січня 2020 р. природно-заповідний фонд України має у своєму складі 8512 території й об’єктів загальною площею 4,418 млн. га у межах території України (фактична площа 4,085 млн. га) та 402500 га у межах акваторії Чорного моря.

За роки незалежності відношення фактичної площі природно-заповідного фонду до площі держави («показник заповідності») складає 6,77 %.

  • У Надвірнянському районі – 172 об’єкти природно-заповідного фонду площею 9,647 тис. га. Серед них природний еталон недоторканої діяльністю людини центральної частини Українських Карпат – природний заповідник «Горгани», який містить єдиний масив пралісу релікту ранньоголоценового періоду – сосни кедрової європейської в Європі і світі. Також на території заповідника знаходиться об’єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Перед природоохоронцями стоять надзвичайно важливі завдання: охорона і збереження природних комплексів та об’єктів; проведення наукових досліджень і спостережень за станом природного середовища; поширення екологічних знань.

Для виконання цих завдань вартові природи вкладають у свою роботу не лише знання, досвід, але й душу, без якої ніщо живе не відгукнеться на заклик жити і розвиватись.

Зараз однозначно можна стверджувати, що зусиллями працівників природно-заповідної справи вдалося у значній мірі зберегти від руйнування багато унікальних природних комплексів, сприяючи збереженню біологічного розмаїття та протидіючи екологічному розоренню багатьох регіонів.

Бажаємо працівникам природно-заповідної справи успіхів і впевнених досягнень, здоров’я та радості! Нехай це свято надихає всіх на добрі справи, наповнює серця любов’ю до природи!

Ярослав ПЕТРАЩУК,

директор природного заповідника «Горгани».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!