Газета по-надвірнянськи
 

Президент України особисто перевірив перебіг ліквідації наслідків повені на Івано-Франківщині

3 липня 2020, 11:40 | Рубрика: Державний візит, Природа, Ситуація Версія для друку Версія для друку 10,916 переглядів

25 червня ц. р. під час термінової робочої поїздки до Івано-Франківської області Президент України Володимир Зеленський особисто оглянув наслідки повені в регіоні. Глава держави здійснив обліт територій, які постраждали від стихійного лиха, та ознайомився з перебігом ліквідації надзвичайної ситуації.

Зеленський_Ланчин

Найскладнішою ситуація залишалася у 15 районах Івано-Франківщини, трьох районах Закарпаття та одному районі Львівщини. За станом на 25 червня у західних областях підтоплено 285 населених пунктів, 9 994 будинки та 8 фельдшерсько-акушерських пунктів; пошкоджено 500 км автодоріг, 135 мостів та 280 м дамб, затоплено близько 10 тисяч гектарів сільськогосподарської землі.

Усього ДСНС спільно з Національною поліцією й органами місцевого самоврядування врятували 331 й евакуювали 610 осіб, відселили 290 та перевезли через підтоплені ділянки доріг 588 жителів.

  • Володимир Зеленський відвідав селище Ланчин – одне з найбільш постраждалих від природної стихії. Він ознайомився з роботою рятувальників і розпитав місцевих жителів про їхні нагальні потреби. Жителі Ланчина розповіли йому, як рятувалися від стихії, та про збитки, яких зазнали через повінь. Зокрема, у декого підтоплені та частково зруйновані оселі й наразі люди вимушені жити у родичів чи сусідів.

За словами Ланчинського селищного голови ОТГ Володимира Поповича, для ліквідації наслідків негоди знадобиться майже 16 млн. грн. На першочергові роботи, як от розчищення доріг, прибирання повалених дерев та уламків, потрібно близько 10 днів, а повністю привести селище до ладу вдасться до кінця літа.

Глава держави висловив щирі співчуття родинам загиблих.

«Це – непоправна втрата. Все інше – здолаємо. Кошти на ліквідацію наслідків повені виділено. Більше того, без зайвої бюрократії вони вже пішли на місця. Тепер головне – наполегливо працювати. По-перше, щоб відновити всі населені пункти й інфраструктуру. По-друге, щоб знайти комплексне рішення проблеми підтоплень і запобігти повторенню подібного в майбутньому».

27 червня ц. р. Президент України поставив завдання Кабінету Міністрів залучити для відновлення постраждалих від негоди регіонів міжнародну допомогу. «Ми виділили з резервного фонду перші 750 мільйонів гривень для відновлення регіонів та (виплати. – Ред.) компенсацій людям. Поки що неможливо повністю підрахувати збитки, але за необхідності будемо виділяти стільки, скільки треба. Однак наші міжнародні друзі мають механізми для швидкої допомоги й не треба цього ігнорувати. Ми повинні допомогти людям у цей складний період», – зазначив Президент, даючи завдання.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль доповів, що Сполучені Штати Америки негайно виділяють постраждалим областям 100 тисяч доларів, Ізраїль закупив 25 тисяч 1,5-літрових пляшок питної води, а Молдова відправляє у Чернівецьку область фуру з обладнанням і матеріалами для боротьби з надзвичайними ситуаціями.

До відновлення залучений і міжнародний інженерний батальйон «Тиса», який створений для запобігання та швидкого реагування на загрози повеней, а також надання кваліфікованої відповіді на наслідки стихій, що загрожують країнам Карпатського регіону, інформує сайт «Офіс Президента України».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!