Газета по-надвірнянськи
 

19 серпня – свято Преображення Господнього або Яблучний Спас

14 серпня 2020, 11:39 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 4,484 переглядів

У серпні ми, християни, відзначаємо церковні свята – Спаса Медового або Макового та Яблучного. Є ще і Горіховий Спас. Усі вони пов’язані із вшануванням пам’яті Ісуса Христа Спасителя (від того і відповідні назви), а також із природою, кінцем літа та наближенням осені.

Перший Спас – Медовий святкують щороку 14 серпня. Із цього дня пасічники починають збирати і святити мед, а ще починається збір маку. Тому з цього часу прийнято готувати різну випічку з маком. Віруючі також святять цілющі трави і воду.

Спас

Другий – Яблучний або Преображення Господнього відзначають 19 серпня. Ще з часів наших предків залишився першим святом збору врожаю – Святом перших плодів. За традицією, люди несуть до церкви яблука, груші, сливи, овочі, мед і колосся пшениці, щоб благословити багатство природи і подякувати за урожай. Цей день символізує настання осені і перетворення природи.

Третій Спас – Горіховий – завершальний (29 серпня). Він має ще кілька імен: Холодний, Хлібний або Малий Спас. У цей день віруючі відзначають Перенесення Нерукотворного Образу Господнього, а ще дякують природі за дари й урожай, який заготовляють на зиму.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!