Газета по-надвірнянськи
 

Прикарпаття: дорога – як злітна смуга

7 серпня 2020, 11:27 | Рубрика: Реалії, Тема дня Версія для друку Версія для друку 9,978 переглядів

doroga

Такої якісної дороги у Надвірнянщині не мали за весь час її існування. Про це засвідчує парламентська газета «Голос України». Дякуємо!

В Івано-Франківщині за національним проектом «Велике будівництво» уперше за останні десятиліття автошлях здають в експлуатацію повністю, а не окремими ділянками. Цілодобово цими днями кипить робота на дорозі державного значення Івано-Франківськ – Надвірна. Біля села Лісна Тарновиця працівники ТОВ «ПБС», яке пов’язують із засновником туристичного комплексу «Буковель» Олександром Шевченком, щойно зміцнили основу методом холодного ресайклінгу. Він складається із перемелювання фрезою старого покриття із додаванням піщано-щебеневої суміші.

Потім підсипають шаром цементу. Опісля комплекс важкої техніки одночасно поливає все це водою та бітумною емульсією, спушує, утрамбовує. Фундамент від такої технології – міцний монолітний бетон, без деформаційних швів, який дуже добре взаємодіятиме із двома шарами асфальтобетону.

У сусідньому селі Назавизів асфальт уже є. На цю ділянку дороги було найбільше нарікань, бо її через проблеми з водовідведенням залишили під час попереднього ремонту. Тепер усе оновили, впорядкували й узбіччя.

– Жителі Надвірнянського району подали запит щодо ремонту цієї важливої для краю дороги, тож радий, що колеги-депутати підтримали законопроект щодо виділення додаткових коштів на її ремонт. Укравтодор також підтримав. Тому й результат вагомий, – каже народний депутат Зіновій Андрійович.

У селі Тисменичани працівники уклали уже верхній шар щебенево-мастикового асфальтобетону. За всім цим процесом уважно стежили жителі села Орися Тарабанчук та Анна Марковська, кілька дітей – такі ось громадські контролери. Радіють, що згодом ще впорядкують узбіччя та заасфальтують з’їзди до бічних вуличок, тротуари, нанесли розмітку, встановлять дорожні знаки.

У Березівці тим часом дорожня розмітка вже є, там підсипають до рівня дороги узбіччя та водночас укріплюють котками. То вже на межі з Івано-Франківськом. Далі – міст через річку Бистриця Надвірнянська, де також проведено добротний ремонт і вже є верхній шар асфальтобетону. Оновлено дорогу й в межах міста.

На всіх ділянках траси від Івано-Франківська до Надвірної працівники Служби автодоріг в області здійснюють жорсткий контроль за дотриманням технологічного процесу. Серед них – молодий інспектор Дмитро Кузьменюк і керівник служби Василь Буджак.

«Ремонт дороги Івано-Франківськ – Надвірна здійснюємо за планом. Уперше за останні десятиліття готуємо до здачі в експлуатацію повністю. Для цього довелося перекрити рух транспорту. Об’їзд – паралельним автошляхом Мукачево – Львів. Такі тимчасові незручності для водіїв виправдані, адже верхній шар асфальтобетону укладено монолітом, безшовно. Роботи виконуємо в рамках національного проекту «Велике будівництво». І на інших дорогах області державного значення тривають повномасштабні роботи. Амбітний план – оновити майже 150 км», – повідомив Василь Буджак.

Людмила СТРАЖНИК,

(«Голос України»).

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!