Газета по-надвірнянськи
 

У Білих Ославах триває відновлення

7 серпня 2020, 11:24 | Рубрика: Громадськість, Реалії Версія для друку Версія для друку 9,975 переглядів

Серед багатьох населених пунктів Прикарпаття удар червневої стихії мужньо тримало й село Білі Ослави. І, можливо, поступово стирався б у пам`яті слід про жах повені, але її наслідки ще і ще раз нагадують про неї та спонукають до відновлювальних дій. А відновлення потребують і дороги, і мости, і берегоукріплення, і людські оселі та підсобні споруди. Про те, як вдається справлятися з усіма цими проблемами, ми поцікавилися у Білоославського сільського голови Миколи Щербюка.

– Проблем, звичайно, багато, але вирішення їх поступово набирає обертів. Уже на стадії майже готовності міст дороги Яблунів – Делятин, який у червні змила велика вода. ТОВ «ПБС» доукріплює беріг. Ще треба заасфальтувати, але це вже порівняно менший об`єм робіт. Рух транспорту відновлений.

Від повені значних руйнувань зазнала вулиця Грушевського, де знаходиться 50 господарств. Проектанти працюють над проектами щодо відновлення трьох об`єктів стосовно берегоукріплення й одного мостика. Очікуємо дофінансування.

Чекаємо й на кошти для ремонту доріг і мостів комунального значення та берегоукріплення (є 8 проектів). Уся документація у нас у нормі. Згідно зі складеними комісією актами документи здані у відповідні органи для фінансування.

Відшкодування із Держбюджету за заподіяні збитки отримали власники двох будинків, які відносяться до першої категорії, 44 – до другої та 66 – до третьої.

  • Громада вдячна за допомогу другому спеціальному центру швидкого реагування ДСНС України (м. Дрогобич) – більше місяця трактор працював безоплатно, а також місцевим підприємцям, зокрема, Іванові Лейбюку, які посприяли харчуванням, забезпечили нічлігом працівників.
  • Вдячні також фахівцям санітарно-епідеміологічної сфери району та області. Завдяки їхньому сприянню ми обстежили криниці (вибірково, переважно на вул. Грушевського). Взяли 18 проб води. Вартість одного повного аналізу – 1600 грн., але для нас усі зроблять безплатно. Результати очікуємо з дня на день.
  • Дякуємо за допомогу делятинським і надвірнянським «надзвичайникам», які відкачували воду, ТОВ «ПБС» за швидкі та якісні роботи, а також владі усіх рівнів. По суті, наступного дня після приїзду у Ланчин Прем`єр-міністра України Дениса Шмигаля у наше село прибула техніка для ліквідації наслідків повені.

Про повну ліквідацію цих наслідків говорити не доводиться. Проблем дуже багато. У зоні ризику є декілька житлових будинків, яким навіть за невеликої повені, а не такої потужної, як у червні, загрожує зсув землі. До 10 будинків на вулиці Галана немає проїзду через утворене велике урвище. Немало коштів і зусиль потребує берегоукріплення. А ще не за горами зимовий період. І поки що – жодної дороги у ліс для заготівлі дров. Цей перелік можна продовжувати. Але все-таки поступово відновлення після стихійного лиха триває.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!