Газета по-надвірнянськи
 

Возвеличили синьо-жовтий символ свободи і нескореності України

28 серпня 2020, 11:26 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 45 переглядів

Державний прапор України –

Він символ вільної людини,

У ньому український дух!

23 серпня громада міста Надвірна і району в черговий раз, стверджуючи єдність та непохитну віру у сильну й вільну Україну, об’єдналась під своїм найбільшим блакитно-жовтим стягом, який є уособленням національної єдності, гордістю, величчю і нескореністю української нації, незламності українського духу та живою пам’яттю про героїчне минуле нашого народу.

Державний прапор – це уособлення нашої незалежності, це наш дух, наша честь і наша слава. Це символ усіх головних етапів і звершень, які сталися протягом багатовікової історії становлення незалежної України. Синьо-жовте знамено є надбанням усієї нації, який омитий кров’ю українців на їх шляху до незалежності. Це символ нашої національної свідомості і високого українського духу, символ національної свободи, боротьби та перемоги у московсько-українській війні.

IMG_1235

У зв’язку з несприятливою епідеміологічною ситуацією у нашому краї цьогоріч не відбулась традиційна урочиста хода від будинку «Просвіти» до пам’ятника Великому Кобзареві. Проте надвірнянці на головній площі міста, майдані Шевченка, з нагоди свята розгорнули свій найбільший жовто-блакитний стяг.

Почесну місію підняття Державного Прапора України на майдані Шевченка виконали народний депутат України Зіновій Андрійович, голова райдержадміністрації Володимир Пасько, голова районної ради Іван Гурмак, в.о. міського голови Тарас Пекарський та учасники російсько-української війни – голови ветеранських організацій учасників АТО.

IMG_1243-768x459

Хвилиною мовчання представники влади, бійці АТО/ООС, представники громадських організацій, політичних партій та краяни вшанували пам’ять Героїв України, які поклали своє життя на вівтар свободи та незалежності нашої держави. Вітав учасників заходу народний аматорський драматичний колектив «Веретено» РБК (кер. Галина Чуревич).

Для кожного українця Державний Прапор є однією із найвищих національних святинь, символічним оберегом, який згуртував весь український народ. Під блакитно-жовтним стягом, поклавши на вівтар незалежності свої життя, боролося за українську національну ідею не одне покоління незламних борців. Нехай Державний Прапор вселяє в серце кожного з нас гордість за свою державу та спонукає на нові звершення задля мирного майбутнього українського народу.

Як зазначив голова районної ради Іван Гурмак: – Сьогодні по-особливому гляньмо на наш національний символ, скроплений кров’ю поколінь українських Героїв, відчуймо силу рідного синьо-жовтого знамена і хай переповнять нас почуття гідності за здобутки і досягнення, що творилися під рідним прапором, під синім мирним небом на золотій українській землі.

Пам’ятаймо, наш національний прапор завжди був прапором перемоги та свободи нації. Ми несемо червоно-чорний прапор боротьби, щоб уже невдовзі синьо-жовтий стяг Української перемоги майорів у кожній українській оселі.

Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!