Газета по-надвірнянськи
 

Вшанували борців за незалежність

28 серпня 2020, 11:25 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 65 переглядів

У переддень святкування Дня Державного Прапора України і Дня Незалежності України 22 серпня пластуни Надвірнянської станиці скаутської організації «Пласт», краєзнавці-ліцеїсти Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернату, члени громади нашого міста провели на старому цвинтарі на вулиці Соборній у Надвірній спільний молебень на могилах борців за волю України та їхніх батьків. Панахиду відслужив отець-диякон УГКЦ Петро Довбенюк, пластуни під керівництвом Ольги Якименко на хрестах патріотів пов’язали синьо-жовті стрічки.

Поминальні молитви відбулись на могилах підхорунжого Січових стрільців Української Галицької Армії (УГА) Мухнія Григорія, хорунжого УГА Хроменка Івана, членів товариства «Просвіта» і повітового комітету допомоги голодуючим у 1920 році, доктора права Миколи Срібного, членів ОУН-УПА Марти «Черемшина» і Мирона «Вільшенко» Свідруків, матері активного пластуна Юрія Дунця – Анни Срібної, батьків пластуна Романа Вірстюка, якого живим замуровано у Станіславській тюрмі у червні 1941-го. Поминальні заходи проведено на могилі доктора медицини Дмитра Селепея (*1896+1935), українського лікаря Надвірнянської повітової «Каси хорих», члена товариства «Просвіта», засновника філії товариства «Відродження» та молодіжної патріотичної організації «Пласт» у Надвірнянщині у 1929 році, голови проводу футбольного клубу «Бескид». Пластуни Надвірнянської станиці на могилі Дмитра Селепея встановили емблему «Пластовий Герб».

IMG-7ec3e192e58196ae5fa55bc

IMG-0345876eb47c6f1bf2ca930

У заходах взяли участь голова районної ради Іван Гурмак, внук Дмитра Селепея, лікар Роман, який прибув зі Львова, член юнацтва ОУН-УПА, 90-річний краєзнавець Іван Пилип’юк, родичка полеглих повстанців Свідруків Оксана Козак, дослідник історії футбольного клубу «Бескид» Олександр Тищенко та автор цих слів. Роман Селепей від імені родини подякував надвірнянцям, пластунам і ліцеїстам за вшанування пам’яті його діда-патріота Галицької землі, котрий своєю працею прислужився до створення національних товариств на терені Надвірнянщини і був наставником та вихователем майбутніх борців за незалежність Української держави.

Ігор АНДРУНЯК,

член Національної спілки

краєзнавців України.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!