Газета по-надвірнянськи
 

Якісно відновлені нинішні дороги державного значення потребують реконструкції (розширення) через постійно зростаючий потік автотранспорту

28 серпня 2020, 11:33 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 484 переглядів

Такий основний вислід минулотижневої виїзної пресконференції на тему «Реалізація Національного проєкту «Велике будівництво» для центральних, регіональних та місцевих ЗМІ начальника Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області Василя Буджака. Бо зараз лише відновлення доріг є вчорашнім днем, тому на часі реконструкція доріг. Зараз стоїть завдання – у цьому і в наступному році привести до чинних дорожних стандартів усі дороги державного значення в Івано-Франківській області.

Що стосується Надвірнянщини, то в цьому році на автомобільній дорозі Т-09-06 Івано-Франківськ-Надвірна проведено регенерацію дорожного полотна за технологією «холодний ресайклінг», протяжністю 9,2 км. Влаштовано вирівнюючий шар покриття такої ж протяжності, а також верхній шар покриття на 26,7 км. Відремонтовано 156 погонних метрів моста, влаштовано тротуари й укріплено узбіччя, зокрема, у селах Березівка, Тисменичани, Назавизів, нанесено дорожню розмітку, влаштовано понад 300 нових дорожних знаків.

Під час поїздки керівник Служби доріг області Василь Буджак показав на місці відновлений проїзд над, по суті, «висячим у повітрі» мостом у Дорі, де після зруйнування повінню зробили нову потужну підпірну стінку, не припиняючи руху автотранспорту.

Та найскладнішою і найутрудненішою стала ділянка дороги перед Микуличином, де неподалік ліворуч по трасі на Ворохту є облаштоване джерельце. Тут 23 червня стався селевий зсув і місцевий потік виніс на узбіччя та проїзну частину сотні тонн каміння та гірської породи. Досі втихомирений упродовж багатьох років гірський потічок, набравши зі своїх верхів повеневої води і валом, висотою 3-4 метри, розрушив гірські береги, пошкодивши багаторічні лісонасадження каменистими валунами-скалами, діаметром 3 і більше метрів, розтрощив-перерізав дорогу державного значення і влився у червневі дні у не менш бурхливий Прут, зруйнувавши тутешню підпірну стінку. Шляховики з підрядної організації ТОВ «ПБС» справилися з такою складністю і протягом 7-х годин забезпечили відновлення автопроїзду, а потік води спрямовано з бічного гірського потічка у водопропускну трубу у Прут. На пресконференції, яка відбувалася на цьому кілометрі, Василь Буджак наголосив, що у планах Служби автодоріг побудувати нову підпірну стінку.

IMG_3931

Та, як не дивно, навіть комічно, виникла по ходу свіжа проблема: численні автотуристи уподобали собі у цьому місті неабияку атракцію для пам`ятних фото- і відеозйомок, цим самим створивши свіжу проблему непроїздів-корків на згаданій ділянці дороги. Це місце на якийсь час забрало всі рейтинги і значення моста через Прут в Яремчі, який упродовж років служить місцем туристичного облюбування. Тут навіть деякі запопадливі земляки з гейби підприємницькою жилкою хутко взялися навіть за тимчасову придорожню… торгівлю всячиною. Та про власну і навколишніх безпеку і благодійну допомогу дорожникам у ті години чомусь не додумалися…

Поточний середній ремонт (окремими ділянками) проводять на автодорозі Н-09 Мукачево – Львів, Н-10 Стрий – Мамалига, Р-20 Снятин – Тязів, Р-24 Татарів – Кам`янець-Подільський, Р-62 Криворівня – Чернівці (у Косівському районі).

IMG_3948

Уже завершено процедуру закупівлі з будівництва та капітального ремонту ще трьох мостів-довгобудів для забезпечення початку робіт на них у поточному році, а також триває виготовлення проектно-кошторисної документації об`єктів для виконання робіт для них у 2021 році. Це, зокрема, ремонт автодороги Н-18 Івано-Франківськ – Тернопіль, Р-21 Долина – Хуст, територіальних доріг.

У 2020-му заплановано також завершити роботи з будівництва мостового переходу через р. Дністер біля сіл Сівка Войнилівська Калуського району на автодорозі Т-09-10 Бурштин – Калуш протяжністю 241 погонний метр та капітального ремонту мостового переходу через р. Луква у с. Боднарів на Калущині на автодорозі Н-10 Стрий – Івано-Франківськ – Чернівці – Мамалига протяжністю 54,6 погонних метрів.

Журналісти того ж дня ознайомилися з ходом робіт щодо встановлення тротуару в Назавизові (на світлині).

Василь Буджак пояснив також, що облаштування сучасних тротуарів є досить трудомісткою і довготривалою роботою. Але незважаючи на це дорожники облаштовують пішохідні і велодоріжки та тротуари. Щоправда, раніше жителі громад лише вимагали якісних доріг, обіцяючи решту виконати власними силами. На жаль, такої співпраці ще досить мало, навіть існують подекуди непорозуміння щодо обкошування придорожних смуг. Тому керівництво Служби доріг в області сподівається і розраховує на тіснішу співпрацю з територіальними громадами, їх жителями та керівництвом. Бо, якщо хочемо сучасних придорожних павільйонів, облаштованих автозупинок, сучасних інформаційних знаків, як за кордоном, то одних зусиль Служби доріг, вочевидь, недостатньо. Щодо капітального ремонту моста у Ланчині, то керівник САДу повідомив, що він запланований на 2021 рік. А ще звернувся через присутні ЗМІ до керівників ОТГ і жителів Прикарпаття з розумінням ставитися до проблем дорожників, і коли є обгрунтовані критичні зауваження, то дорожна служба готова працювати над їх виконанням.

Іван ГРИДЖУК «Народна Воля».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!