Газета по-надвірнянськи
 

День депутата – дискусійний і конструктивний

11 вересня 2020, 16:07 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 326 переглядів

Минулого четверга, 3 вересня, у районній раді керівник представницької влади району Іван Гурмак провів День депутата за участі голови райдержадміністрації Володимира Паська, керівників установ та структурних підрозділів районної влади. Відкриваючи засідання, він, зокрема, зазначив, що у зв’язку із коронавірусною ситуацією у Надвірнянщині 34-у сесію районної ради сьомого скликання уже двічі переносили. За цей час назріла низка важливих питань, які необхідно вирішити. Прийняття рішень щодо багатьох проблем уможливить їх реалізацію виконавчою владою.

На розсуд районних обранців представили більше двох десятків проектів рішень із життєво важливих питань, запропонованих до порядку денного 34-ої сесії райради. Перше питання – про епідеміологічну ситуацію у районі – не обговорювали, оскільки сесія запланована на 10 вересня і за тиждень можливі зміни, тому представлять найсвіжішу інформацію.

Із другого питання доповідала начальник управління фінансів РДА Леся Свідрак, звітуючи про виконання районного бюджету за перше півріччя 2020 року.

Як зазначено у проекті рішення з цього питання, за звітний період надходження до загального та спеціального фонду районного бюджету склали 290097,1 тис.грн., міжбюджетні трансферти з державного та місцевих бюджетів по загальному фонду – 209664,3 тис.грн., по спеціальному – 4582,9 тис.грн. Надходження доходів загального фонду (без врахування трансфертів) 74023,4 тис.грн., або 48,7 відсотка до уточненого плану на 2020 рік.

депутати

Основним платежем до районного бюджету є податок на доходи фізичних осіб. Питома його вага у загальній сумі власних надходжень – 95,5 відс. За перше півріччя надійшло 70698,8 тис.грн. цього податку (49,5 відс. до річних призначень).

За 6 місяців надійшло 33,6 тис.грн. податку на прибуток підприємств та організацій комунальної власності, інших надходжень – 116,9 тис.грн., адміністративних зборів і послуг – 59,9 тис.грн.

Отримані рентні платежі становлять 3067,2 тис.грн., у т.ч. за спеціальне використання лісових ресурсів у частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування – 292,5 тис.грн.; за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату – 2774,7 тис.грн.

До спеціального фонду (без врахування трансфертів) надійшло 1826 тис.грн. Це власні надходження коштів бюджетних установ районного підпорядкування.

Видатки обох фондів – 287738,5 тис.грн. Із них соціального спрямування – 97,3 відс.: на освіту – 81,3 відс., охорону здоров`я – 12,4 відс., соціальний захист та соціальне забезпечення – 1,4 відс., культуру і мистецтво – 4,3 відс., фізичну культуру і спорт – 0,6 відс. Основну питому вагу у загальному обсязі займають видатки на виплату заробітної плати, оплату за спожиті бюджетними установами теплоенергоносії та інші захищені статті бюджету (98,1 відс.).

Фінансували усіх розпорядників коштів районного бюджету в умовах посилення фінансово-бюджетної дисципліни, виконання заходів економного, раціонального використання бюджетних коштів.

Протягом цьогорічного першого півріччя прийнято 12 розпоряджень РДА про виділення коштів з резервного фонду районного бюджету на 1220,3 тис.грн., у т.ч. для закупівлі: паливно-мастильних матеріалів, використаних під час надзвичайних ситуацій, дезінфікуючих засобів, масок та інших матеріалів для запобігання поширення коронавірусної інфекції COVID-19.

Запитань до посадовця у депутатів не виникало.

***

З інформацією райдержадміністрації про хід виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району за перше півріччя ц.р. виступив головний спеціаліст відділу будівництва, енергетики та охорони довкілля РДА Ярослав Старків, перерахувавши заходи управлінь, відділів, служб РДА, органів місцевого самоврядування, спрямовані на її реалізацію. Програма затверджена рішенням сесії Надвірнянської районної ради від 20 лютого 2020 р.

Ці заходи стосуються обсягу промислової продукції, реалізації завдань із підготовки до опалювального сезону 2020-2021 року, ремонту доріг, мостів і тротуарів, берегоукріплення, облаштування спортивних майданчиків, покращення матеріально-технічної бази закладів освіти, охорони здоров`я, створення робочих місць, соціальних гарантій громадян, які мають право на пільги, покращення якості надання адміністративних послуг, функціонування інфраструктури галузі культури.

Серед невідкладних проблем: пошук інвестора для реалізації інвестиційного проекту із збору, вивезення та утилізації твердих побутових відходів; проведення капітального ремонту доріг державного та місцевого значення; виділення коштів із державного бюджету на будівництво та добудову школи у селі Назавизів, спортивного залу із плавальним басейном у ДЮСШ відділу освіти та ДНЗ у Білих Ославах, Лісній Тарновиці і Камінному та ін.

На Дні депутата обговорили також інші питання сесійного порядку денного: нову редакцію Положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти Надвірнянської районної ради; зміни до рішення районної ради від 14 липня 2016 р. «Про організацію діяльності депутатів районної ради»; надання згоди на проходження терміну дії договорів оренди приміщень та укладення нових; внесення змін до фінансового плану на 2020 рік комунальних підприємств районної ради «Надвірнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги», «Надвірнянська центральна районна лікарня», «Дитяча лікарня Надвірнянського району»; надання згоди на списання основних засобів;внесення змін до районних цільових програм; встановлення посадових окладів; присвоєння чергового рангу посадової особи місцевого самоврядування голові районної ради.

Письмові інформації представлені про стан законності на території району за 6 місяців 2020-го та затвердження тарифів на теплову енергію по комунальному підприємству «Теплокомуненерго» Надвірнянської районної ради.

***

На час відкриття Дня депутата у запропонованому порядку денному не містилось питання про ситуацію у дитячій районній лікарні. Але після обговорення питання про затвердження фінансового плану на 2020 рік комунального некомерційного підприємства «Дитяча лікарня Надвірнянського району Надвірнянської районної ради», з якого доповідав директор цього підприємства Василь Монастирецький, у депутатів виникло багато запитань. Голова районної ради Іван Гурмак запропонував детальніше обговорити ситуацію у дитячій лікарні, яка викликала резонанс у соціальних мережах. Поінформував також про звернення з цього приводу депутатської фракції «Європейська солідарність» районної ради.

Про те, що районну дитячу лікарню у м.Надвірна не закриють, директор КНП Василь Монастирецький запевнив і депутатів, а попередньо на сторінках газети «Народна Воля» і всіх краян. Вона і надалі функціонуватиме.Ще 40 років тому вона була розрахована на 110 ліжок, а нині – на 60. За словами керівника, цих ліжок достатньо для надання допомоги дітям району. Тому тепер триває приведення у відповідність штатного розпису, яке не може обійтись без скорочення, або, як нині називають, оптимізації кадрового потенціалу. Лікарів не скорочуватимуть, а тільки середній і молодший медичний персонал.

Поки що Надвірнянське КНП уклало договір із Національною службою здоров`я України на два пакети медичних послуг, а ще три стосовно надання реабілітаційних послуг додатково готують. Василь Монастирецький констатував також, що не тільки у підпорядковуваному йому закладі не вистачає коштів, а й ще 22 інші медичні заклади Прикарпаття подали документи до НСЗУ на до фінансування пакетів медичних послуг, у т.ч. Калуська, Коломийська, Івано-Франківські міські та обласна дитячі лікарні.

Проблема викликала активну дискусію, що засвідчило про небайдужість районних обранців до здоров`я юних краян, до створення їм належних умов для лікування саме у Надвірній, а не, до прикладу, в обласному центрі. Майже всіх депутатів цікавило, чи достатньо виявиться персоналу після скорочення, особливо, коли наближається осінньо-зимовий період із традиційними піками захворювань. Виникало й багато запитань. Зокрема, депутат, голова бюджетної комісії Андрій Карманський декілька разів намагався з`ясувати, чи готовий заклад і його керівник до викликів, зрозуміти глибину проблеми і конкретну стратегію. Заступник голови районної ради Ігор Писклинець назвав дві складові, на його думку, причини проблеми: об’єктивна, оскільки не вистачає коштів, і суб’єктивна – розбалансування взаєморозуміння у колективі, недостатнє комунікування. Депутат Тетяна Пришляк поцікавилась висновком конкурсної комісії щодо призначення керівника закладу.

Звучали різні пропозиції і від депутатів, і від колег-медиків, і від виконавчої влади, Голова РДА Володимир Пасько запропонував об`єднати цей заклад із КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня». Голова профільної комісії, заступник керівника виконавчого апарату районної ради Василь Андрейчук не погодився з такою пропозицією, бо юридично вона означала б фактичну ліквідацію лікарні. Зрештою, Іван Гурмак зініціював створення робочої групи для вивчення управлінсько-кадрової, виробничої та фінансово-економічної ситуації та виконавської дисципліни у дитячій лікарні, склад якої затвердити спільним розпорядженням районної ради та РДА.

***

Цього ж дня на засіданні постійної депутатської комісії з питань освіти, культури, охорони здоров`я та національно-патріотичного виховання вирішили рекомендувати сесії включити у порядок денний питання про звіт директора КНП «Дитяча лікарня Надвірнянського району районної ради» про роботу підприємства.

Інф.районної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!