Газета по-надвірнянськи
 

«Краснодвір»: у фокусі трьох проектів оживає історія

4 вересня 2020, 10:14 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 92 переглядів

Минулого тижня на галявині біля руїн замку «Краснодвір», що у парку ім І. Франка у м. Надвірна, директор ГО «Надвірнянський туристично-інформаційний центр» Володимир Гринішак за участі народного депутата України Зіновія Андрійовича, начальника відділу культури, молоді та спорту РДА Олександра Зварчука, начальника відділу муніципального розвитку та інвестицій міської ради Тараса Новосельського, заступника директора Надвірнянської дитячої художньої школи Наталії Пак і депутата міської ради Тараса Угринчука зорганізував прес-конференцію для представників місцевих ЗМІ з приводу завершення реалізації проекту «Надвірнянський замок «Краснодвір»: промоція через мистецтво», а також з нагоди започаткування інших проектів, пов`язаних із відродженням замку «Краснодвір».

Йшлося про те, що очолювана Володимиром Гринішаком громадська організація спільно з уже згаданим відділом культури РДА і міською радою завершують реалізовувати проект «Надвірнянський замок «Краснодвір: промоція через мистецтво», основною метою чого стало залучення творчої громадськості міста до промоції замку.

1-стор_-краснодвір

Спікер прес-конференції поінформував: – У рамках проекту очищено територію Краснодвору від побутового сміття, а мури замку – від чагарників та дерев. Створено промоційний ролик та відеокліп, який уже переглянули майже 14 тис. людей (на час проведення прес-конференції). Також видано трьома мовами кольоровий буклет «Надвірнянський замок «Краснодвір». Але найбільшою знаковою подією визнано концерт муніципального естрадно-духового оркестру районного будинку культури під орудою Богдана Курільця.

До підбиття перших підсумків приєднався Тарас Новосельський, який акцентував увагу на дієвій підтримці міською радою цього та майбутніх проектів щодо замку у парку ім. І. Франка; на активній участі волонтерів, друзів, партнерів, котрим стала небайдужа архітектурна історична спадщина Надвірної. Олександр Зварчук зосередив свій виступ на мистецькій частині проекту. За його словами, участь такого провідного колективу як муніципальний естрадно-духовий оркестр мотивує наполегливіше підтримувати креативних молодих активістів і привертати ширшу увагу громадськості краю до історії, минувшини.

Надвірнянський туристично-інформаційний центр – надійний партнер Всеукраїнської мережі ОГС GO Hevitage. І цю першу ініціативу ГО реалізує за співфінансування Національного Фонду на підтримку демократії (NED) у рамках проекту Агентства з розвитку приватної ініціативи «Спадщина для розвитку: підвищення громадської участі у збереженні та використанні потенціалу спадщини місцевих громад».

Другу частину прес-конференції присвятили інавгураційній зустрічі стосовно початку проекту «Ревіталізація замку «Краснодвір»: створення центру інтерпретації міста Надвірна», який реалізується у рамках Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, що впроваджує Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна» у межах проекту «Карпатська мережа регіонального розвитку» спільно з Міністерством розвитку громади і територій України, Львівською, Закарпатською, Івано-Франківською, Чернівецькою обласними держадміністраціями за кошти Державного бюджету України, отриманими на фінансування Програми підтримки секторальної політики – підтримки регіональної політики України.

Володимир Гринішак конкретизував, що другий, «краснодвірський», проект передбачає розробку архітектурного плану – візит центру замку, очищення території від чагарників, роботи з ландшафтним дизайном, творчий пленер для художників, освітлення території та підготовку костюмів театралізованої екскурсії для осінньо-зимового періоду.

На думку Тараса Угринчука, «Краснодвір» – найменш досліджений замок із усіх пам`яток архітектури, котрі є зараз на теренах Надвірнянщини. Тому, попри все, «Краснодвір» має чималу перспективу, бо знаходиться у центрі Надвірної, на перетині всіх туристичних шляхів; має дуже цікаву історію; гармонійно вписується у будь-які мистецькі заходи.

Водночас Тарас Угринчук вважає, що саме тут можливо зробити вперше на нашій території правильну і сучасну консервацію об`єкту.

У тому, що замок – малодосліджений, Наталія Пак вбачає переваги, бо це завжди стимул до розвитку, втілення нових ідей. Мисткиня уточнила, що на запланованому пленері 10 художників, половина з яких – обласні митці пензля. два дні займатимуться живописом. Опісля їхній творчий доробок виставлять на аукціон.

Під час спілкування з журналістами Володимир Гринішак розповів про ще один, третій, проект «Стратегія розвитку замку «Краснодвір», що також фінансує ЄС. Цей проект довший і триватиме цілорічно. Уже розроблено стратегію, проведено кілька стратегічних сесій, засідання фокус-груп. Завершується обговорення з експертами. Вже є напрацювання попередньої стратегічної структури і цього тижня очікують презентацію.

– Маємо перші візуальні пропозиції щодо консервації і використання об`єкту, – підкреслює Володимир Гринішак. – Ми вирішили, що цей об`єкт має стати «театром» їжі, де хочемо відтворити період ХVІІ століття. Щоб цей об`єкт став туристичним «магнітом», він повинен працювати постійно. Це, у свою чергу, сприятиме розвитку навколишньої інфраструктури, бізнесу..

Щоб об`єкт не став тягарем для міста, активісти вирішили отримані від прибутку з «театру» їжі кошти спрямувати на дослідження замку.

На прес-конференції журналісти дізналися, що основні стіни «Краснодвору» планують зверху накрити склом. А вже найближчим часом, 12 вересня, передбачають влаштувати три безкоштовні театралізовані екскурсії. Уже пошили старовинні костюми, відтворивши надвірнянську вишивку. Відвідувачів зустрічатимуть міщанин – надвірнянець і сам шляхтич Куропатва, роль якого виконуватиме професійний актор.

Маштабні ініціативи громадської організації, якою керує Володимир Гринішак, високо оцінив парламентар Зіновій Андрійович, який висловив тверде переконання, що Надвірна завдяки вдалій реалізації проектів займає чільне місце у когорті туристично-привабливих міст з давньою яскравою історією, яку треба досліджувати, пізнавати, вивчати і шанувати.

Разом із Володимиром Гринішаком народний депутат України вручив Подяки ГО всім представникам мас-медіа Надвірнянщини, які взяли участь у прес-конференції і висвітлюють хід реалізації проектів.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!