Газета по-надвірнянськи
 

Олег Гончарук: «Ніхто краще, ніж ґазда, який живе на власній землі, не відстоюватиме інтереси громади»

4 вересня 2020, 10:11 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 42 переглядів

Наприкінці минулого року створено нову політичну силу – Всеукраїнське об’єднання «Платформа громад». Про її фундаментальні засади й перспективи ведемо розмову з її очільником, ексголовою Івано-Франківської облдержадміністрації, депутатом обласної ради Олегом Гончаруком.

– Олеже Романовичу, чому вирішили активно зайнятись політикою?

гончарук_1

– Я завжди вважав себе господарником. А тепер, після п’яти років головування в облдержадміністрації й депутатської діяльності, переконаний: задля досягнення успіху має бути симбіоз і господарника, і політика. Маю для цього відповідні знання й досвід, а ще – команду однодумців, з якими створили партію «Всеукраїнське об’єднання «Платформа громад».

– Чому «Платформа громад»? З чого виходили, обираючи назву партії?

– Власне, назва «Платформа громад» свідчить про те, що партія має на меті відстоювати інтереси й розвиток місцевого самоврядування. Що таке платформа? Це – своєрідний блок, майданчик, на якому можна об’єднуватися, причому, різноплановим людям. Коли виникла ідея створення партії, у прерогативу її діяльності ми поставили громаду. Адже громади – основа розвитку держави. Саме вони стануть ключовими гравцями. Також вкрай необхідною буде взаємодія громад із облвиконкомом, який передбачається створити.

З іншого боку, щоб ця комунікація давала хороші результати, треба, щоб у керівництві місцевого самоврядування працювали фахові люди, котрі здатні дбати про розвиток громад і відстоювати їхні інтереси. Переконаний, ніхто краще, ніж ґазда, який живе на власній землі, поруч зі своїми односельцями, не зможе відстояти інтереси своєї громади.

– З чим «Платформа громад» ітиме до людей?

– Наша політична сила зосередить свою роботу на тому, щоби громади обрали достойних очільників, а ради всіх рівнів отримали професійних депутатів. Адже тепер мало мати фінансові ресурси, роздавати обіцянки. Сьогодні треба розуміти, як виходити з критичних ситуацій, як уміло розпорядитися тими ж фінансовими ресурсами. Сподіваюся, що саме на цих виборах люди довірятимуть тим, котрі разом із ними. Тому «Платформа громад» і ставить за мету: об’єднати місцевих лідерів під місцевим брендом задля розв’язання місцевих проблем.

– Як підходите до формування команди?

– Збираємо однодумців, а також тих людей, які мають історію успіху. Ніхто нам країну не змінить, якщо ми не змінимо її самі. Щодо нашої команди, то в ній, є люди, з якими пройшли останні роки. Є і нові обличчя. І не важливо, чи перебували вони у політиці раніше, чи ні. Головне, щоб вони стали активними, мали відповідні знання і досвід, авторитет серед жителів.

– Чим різниться «Платформа громад» від інших політичних сил?

– «Платформа громад» не є партією одного лідера. Це – політична сила лідерів, які через дієве місцеве самоврядування та якісні зміни на місцях прагнуть забезпечити сильні й спроможні громади. А значить, й успішну та сильну сучасну європейську цивілізовану Українську державу. Наша політична сила дотримується принципу – ніхто не може розказувати, як господарювати в громаді! Бо там найкраще розуміють, що потрібно робити.

– З якими політичними силами готові співпрацювати?

– Ми готові до конструктивної співпраці з усіма проукраїнськими політичними партіями. Категоричне ні – проросійській «Опозиційній платформі – За життя».

– Коли Ви очолювали облдержадміністрацію, розпочалася реформа децентралізації. Чи виправдала себе ця реформа?

– Скажу так: децентралізація – це абсолютно правильно. Це одна з найнеобхідніших і, наразі, найуспішніших реформ, яка дала поштовх до повноцінного розвитку громад, можливість покращити життя у кожному населеному пункті. Переваги реформи багато громад вже відчули.

Однак, на превеликий жаль, на завершальному етапі реформи поміняли раніше декларовані засади, почалися речі, м’яко кажучи, не зовсім зрозумілі. Скажімо, райони утворили, але ми й дотепер ще не знаємо, які будуть повноваження у районних радах. Знову ж таки, з одного боку, громадам дали повноваження, з іншого – забирають.

– На виборах Вас асоціюватимуть із діяльністю на посаді очільника області. Які цікаві проєкти вдалося реалізувати?

– Завдяки злагодженій роботі депутатського корпусу й облдержадміністрації вдалося започаткувати досить багато потужних проєктів. Маю на увазі, передусім, цільові програми залучення інвестицій у економіку, розвитку міжнародного співробітництва, туризму. Зокрема, важливим для Івано-Франківщини стало відкриття заводу LEONI у Коломиї. Це велике капіталовкладення іноземних інвесторів в економіку області й нові робочі місця. Вдалося відновити роботу «Карпатнафтохіму». Наростив нові потужності цементно-шиферний завод.

У галузі культури неабиякими подіями стало проведення нових міжнародних фестивалів «Карпатський простір», «Porto Franko», карильйонної та дзвонової музики, які об’єднали митців із десятків країн світу.

У рамках проєкту «Єврокарпатська ініціатива» якісно відремонтовано магістральні дороги державного значення, які проходять через область і з’єднують Івано-Франківськ зі Львовом, Чернівцями, частково – з Ужгородом через Стрий. Це забезпечує не тільки добрий зв’язок із сусідніми обласними центрами, а й вихід до кордонів, що, своєю чергою, дає поштовх до розвитку інших галузей економіки і притоку інвестицій. Було вже рішення й про виділення коштів на ремонт автотраси до Тернополя. На жаль, трішки не вистачило часу. А ще в господарку втрутилася політика.

Цю роботу треба завершити. І братися за комунальні дороги. Всі відразу нереально відремонтувати – потрібні значні кошти. Треба робити поступово. То вже рішення за громадами, котрі дороги потребують першочергового ремонту.

– На Вашу думку, які сьогодні першочергові виклики для Прикарпаття?

– На жаль, погіршується економічна ситуація. Тож влада, як у Києві, так і в області, має думати, як забезпечити людей роботою, дати їм достойну зарплату. Пандемія виявила чимало проблем у сфері охорони здоров’я. Є також недоліки й у впровадженні освітньої реформи. Не з найкращих й екологічна ситуація. Багато викликів додала цьогорічна повінь.

Сподіваюся, у нас буде потужна фракція в обласній раді і ми зможемо підтримувати й відстоювати рішення, які позитивно впливатимуть на життя прикарпатців. Словом, працювати є над чим.

Розпитувала В. Смеречук.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!