Газета по-надвірнянськи
 

Реалії карантинного Першовересня

4 вересня 2020, 10:10 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 36 переглядів

Кожен навчальний рік завжди вирізнявся деякими особливостями. Але початок цього навчального року докорінно відрізняється від усіх попередніх. Основна причина, звичайно, пов’язана із корона вірусною пандемією, яка шириться не тільки Україною, а й всією планетою. Світ призвичаюється до загрози COVID-19 і вчиться жити у нових умовах. Не виняток і ми українці. Адаптивний карантин торкнувся всіх сфер життя, у т.ч. навчально-виховного процесу. Про реалії карантинного Першовересня – розповідь наших співрозмовників.

Петро Маланюк, директор Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, поінформував, що традиційної урочистої лінійки не проводили, але все ж для першокласників організували своєрідну незабутню мить, привітали із входженням у шкільну родину й організовано привели у класні кабінети. Цьогоріч першачків – майже сотня. Це три класи, які навчатимуться, як і всі молодші учні, у першу зміну. Старшокласники займатимуться в інших кабінетах у другу зміну із 12-ї години. Батьки забезпечують масками та антисептичними засобами тільки своїх дітей. Із забезпеченням підручниками особливих проблем немає. Окремі моменти вирішують у процесі навчання.

Тарас Дем`янчук, директор Зеленської ЗОШ І-ІІІ ст., розповів про організацію навчання для юних горян. У цьому навчальному закладі сіли за парти 350 учнів. На засіданні педагогічної ради вирішили розділити школярів на дві групи і почергово змінювати формат їх навчання: звичний та онлайн режим. Це дало змогу підвозити дітей до школи згідно з вимогами – використовуючи тільки сидячі місця. Подбали також про почергове харчування у шкільній їдальні. Доки дозволяють погодні умови, навчання проводять надворі. Для школи закупили градусники, спеціальні антисептичні засоби, рукавички тощо. Проводять температурний скринінг. Батьки забезпечили дітей масками. Нікого із посторонніх у шкільне приміщення не пропускають. Уже з перших днів організували чергування вчителів для стеження за порядком.

Володимир Кухарчук, директор Середньомайданського ліцею повідомив, що 31 серпня зібрали батьківські збори, на яких спільно з батьками обговорили ситуацію, пов’язану з карантинними обмеженнями. Першовересень, хоч і без урочистої лінійки організували зі святковими елементами. Як керівник навчального закладу привітав усіх школярів із Днем Знань по гучномовцю. Перший шкільний дзвоник пролунав і на першому, і на другому поверсі ліцею з рук однієї з учениць. Учнівська родина цьогоріч складається із сімох десятків школярів. Уперше немає першого і 11-го класів. Але у групі п’ятирічок уже є 13 дітей. Молодша школа навчається на першому поверсі з окремим входом, старша – на другому. Усі – у першу зміну. Усіма антисептичними і захисними засобами, безконтактним термометром, рідким милом тощо забезпечені завдяки сприянню Ланчинської селищної ради ОТГ. Підвозять дітей до ліцею згідно з вимогами.

Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!