Газета по-надвірнянськи
 

Володимир Владига: «Ми виконуємо свої зобов’язання перед громадами»

11 вересня 2020, 16:12 | Рубрика: Тема дня Версія для друку Версія для друку 1,257 переглядів

photo_2020-09-10_10-47-58

Цьогорічне професійне свято працівники нафтогазової промисловості зустрічають в умовах особливих і неоднозначних – коронавірусної пандемії, що призвела до запровадження карантинних обмежень і зумовила падіння ціни на нафту до історичного мінімуму.

Але, попри всі негаразди, нафтовики Надвірнянщини почуваються впевнено в умовах карантину, не припиняючи видобуток та продовжуючи допомагати громадам району, та заодно створювати комфортні умови собі для праці, зокрема, у горах. Про всі фактори кризи або виживання часопис «Народна Воля» поцікавився в операційного менеджера НГВУ «Надвірнанафтогаз» ПАТ «Укрнафта» Володимира Миколайовича Владиги. У нафтовидобувній галузі наш співрозмовник – людина не випадкова, а дипломований спеціаліст із буріння нафтових і газових свердловин. Свою трудову діяльність розпочинав у НГВУ «Бориславнафтогаз» після закінчення Івано-Франківського технічного університету нафти і газу. 36 років; одружений; родом із Самбірщини сусідньої Львівської області. На посаді операційного менеджера НГВУ «Надвірнанафтогаз» – із грудня 2019-го року.

– Володимире Миколайовичу, на початку нашої розмови скажіть, як вплинули карантинні заходи на працю нафтовиків?

– Коронавірусна інфекція стала випробуванням. Як і більшість жителів планети, наша компанія, не очікувала такого повороту подій. Найскладнішими стали перші місяці, коли в державі відчули дефіцит засобів індивідуального захисту (маски, захисні костюми), антисептиків для рук. Фактично їх неможливо було придбати. Але завдяки тому, що у нашій структурі є відділ цивільного захисту, який спрямував недоторканий резерв масок, ми змогли на початках забезпечити ними працівників. Також не менш важливим став комплекс заходів, вписаний у наказ голови правління ПАТ «Укрнафта», де чітко вказали дії працівників і заходи для зниження ризику захворювання на COVID-19.

photo_2020-09-10_10-47-35

Доклавши всіх зусиль,наша компанія в найкоротші терміни закупила для працівників необхідну кількість засобів індивідуального захисту, антисептиків. Також запровадили комплекс систематичних заходів з дезінфекції приміщень та транспорту.

Із запровадженням жорсткого карантину зупинилася робота громадського транспорту. Тому «Укрнафта» оперативно організувала доставку працівників, яких не перевели на дистанційну форму роботи. Тобто транспортом компанії ми забезпечили співробітникам доїзд до роботи і з роботи додому. Так нам вдалося відме­жувати працівників від громадського, приватного транспорту, цим убезпечити від можливості інфікування.

– Як відобразилися карантинні обмеження на виробничих показниках підприємства?

– Якщо брати наші виробничі показники, то суттєвих падінь ми не відчули. Бо, як я вже наголосив, із перших днів розроблені комплексні заходи, що забезпечили можливість виконання наших виробничих завдань.Щоправда, корективи в нашу роботу пандемія внесла. Бо, по суті, що таке нафтовик? Нафтовик – це фах, який вимагає безпосередньої участі і присутності на об’єкті як оператора, скажімо, з видобутку, так й інженера. На жаль, умови склалися такі, що спілкування безпосередньо на об’єкті довелося обмежити. Але ми почали освоювати нові інструменти. Такі, як виробничі групи у різних месенджерах (Telegram, Viber), що уможливило спілкування не лише за допомогою текстового повідомлення, але й дозволило надсилати з об’єктів фото, відео. Водночас наші виробничі наради, які є складовою процесу, ми перевели в онлайн-режим.

Таким чином за 7 місяців цього року видобуток нафти залишається на рівні минулого року, при цьому видобуток газу зріс на 3 %. Тож карантинні заходи суттєво не вплинули на виробничі показники. А ціни на нафту вплинули.

photo_2020-09-10_10-47-36

– Чи позначився обвал цін на нафту на діяльності підприємства?

– Ціни на нафту відчутно вплинули на роботу підприємства і на виконання заходів. Більшість організаційно-технічних заходів, спрямованих на збільшення видобутку вуглеводнів, розраховувалися від ціни на нафту, яка існувала до пандемії. Після того, як у цілому світі запровадили заходи з недопущення поширення інфекції, через зниження попиту на нафтопродукти ціни на нафту почали суттєво «просідати» і навіть дійшли до історичної мітки. На ринку ціна на нафту «просіла» нижче нуля. Такого в історії ще не було. Починаючи із впровадження карантинних заходів і донині, більшість нафтових компаній у світі, в т.ч. і наша, працює на межі рентабельності.

– Щодо податків та обов’язкових платежів до бюджету. Чи вдається управлінню і далі утримувати імідж бюджетоутворюючого підприємства нашого району?

– Єдиною константою у цей час карантинних обмежень стали наші зобов’язання перед місцевими громадами і бюджетами різних рівнів. Незважаючи на те, що були законні можливості відтермінувати платежі, наша компанія у повній мірі і з дотриманням усіх термінів виконала свої зобов’язання перед громадами. За 7 місяців цього року НГВУ разом з СП «УкрКарпатОйл ЛТД» сплатили понад 238 млн. грн. ренти за користування надрами, з яких майже 12 млн. грн. залишається у скарбниці області. Загалом надвірнянські видобувники спрямували за цей рік 265 млн грн податків, з яких 32 млн. залишається у місцевих бюджетах Прикарпаття. Ми розуміємо, наскільки це важливо у даний період, щоб місцеві громади відчували фінансову підтримку.

photo_2020-09-10_10-47-57

– Проаналізуйте співпрацю з громадами, допомогу нафтовиків у ліквідації наслідків стихії.

– Наголошу на тому, що цьогорічна співпраця з громадами також стала особливою. Це абсолютно не пов’язано з COVID-19. У нас були два важких періоди. Передусім, лютий – зимовий місяць, який відзначився сильними снігопадами та буревіями. Подекуди покрив снігу досягав 1,5 метра. А буревії пошкодили безліч електромереж як нашої компанії, так і місцевих громад. Другий важкий період, пов’язаний із погодніми умовами, випав на літо. Червневі зливи завдали великої шкоди всім, особливо громадам. Як у першому, так і в другому випадках, до 80 відсотків наших об’єктів виявилися з обмеженим доїздом через розмиття повінню доріг, пошкодження мостів. Але, попри все, усвідомлюючи масштаби шкоди, допомогу, в першу чергу, ми надавали громадам. До нас надійшло чимало офіційних і телефонних звернень: і від керівників громад, і від мешканців. Ми розчищали дренажні стічні траншеї, ремонтували дороги, узбіччя, мости та іншу інфраструктуру, відновлювали берегоукріплення, надавали ремонтні матеріали та розчищали водойми. Більшість звернень ми задовільнили. Підтвердженням цього є вдячність, яку висловлюють нам представники громади усно та в мережі Facebook.

– Поінформуйте про заходи з покращення побутових умов працівників.

– Протягом останніх років в «Укрнафті» одним із пріоритетних напрямків стало покращення умов праці для наших робітників. Чимало нафтовицьких об’єктів знаходяться у гірській важкодоступній місцевості. Незважаючи на ускладнення при доїзді та плануванні будівельних робіт, об’єкти облаштовані повністю згідно із санітарними вимогами. Створені необхідні побутові умови для працівників. І ми постійно ведемо роботу з покращення цих умов. Також дбаємо про корисне дозвілля наших працівників. Намагаємося облаштувати у вахтових містечках спортивні майданчики, забезпечити спортивним інвентарем. Яскравий приклад – спорудження цього літа на Микуличинському родовищі футбольного поля і баскетбольного майданчика. Хлопці працюють за вахтовим методом, а у вільний від роботи час матимуть чудову нагоду зайнятися спортом. Футбол, баскетбол – це види спорту, що дозволять нашим працівникам трохи розслабитися, сконцентрувавши увагу на іншому; задіяти ті групи м`язів, що не використовують під час фізичної праці. А, отже, це слугуватиме підтримці їх тонусу, профілактиці недуг опорно-рухового апарату тощо. До втілення такої ініціативи активно долучилася і наша профспілкова організація, забезпечивши спортивним інвентарем.

– Володимире Миколайовичу, оскільки ми розмовляємо напередодні Вашого професійного свята, що Вам хотілося б мовити на завершення нашої розмови?

– Хочу привітати всіх нафтовиків із професійним святом.

Колеги, дякую вам за щоденний вклад у нашу спільну справу. Попри всі труднощі, які спіткали нас цього року, ми гідно виконуємо поставлені завдання.

Передусім, бажаю вам здоров`я, а також здоров`я вашим родинам. Бо ж все, що ми робимо: ходимо на роботу, працюємо, розвиваємося – це, у першу чергу, заради близьких. Щоб кожна нафтовицька сім`я не знала біди, жила у достатку, мотивувала і надихала вас на працю, розвиток та вдосконалення.

Бажаю вам впевнено та з оптимізмом дивитися вперед, з вірою у гідне і щасливе майбутнє.

***

Часопис «Народна Воля» приєднується до поздоровлення з Днем нафтовика. Висловлюємо найкращі побажання, щиру вдячність за співпрацю і сподівання на подальше продовження партнерських відносин.

Спілкувалася

Леся Дутчак.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!